The Courtauld Institute of Art

The Courtauld Institute of Art - один з найкращих закладів вищої освіти в Британії, який спеціалізується на вивченні мистецтва. 

 

 • Лондон, Велика Британія

 • Заснований у 1932 році

Цікаві факти:

 • Інститут мистецтв Курто відомий своїми випускниками, які ставали директорами музеїв світового класу:  Metropolitan Museum of Art, Нью-Йорк;  Museum of Modern Art, Нью-Йорк;  National Gallery, Лондон; National Portrait Gallery, Лондон; British Museum, Лондон; Tate, Лондон; Fine Arts Museums of San Francisco, Сан-Франциско; National Gallery of Art, Вашингтон; Museo del Prado, Мадрид. Усіх їх лагідно називають “Мафією Курто”

 • У 2011 та у 2017 році університет зайняв у рейтингу вишів Великої Британії від  The Guardian першу сходинку за якість викладання предмету “Історія мистецтв”, у 2020 році - 3-тю позицію

 • Видання The Independent назвали інститут Курто “ймовірно найпрестижнішим спеціалізованим коледжем для вивчення історії мистецтва у світі”

 • З 1930 року інститут Курто вважається одним з провідних університетів, які здійснюють дослідження у галузі історії мистецтва та збереження витворів мистецтва  

 • Згідно з даними Research Excellence Framework 2014, інститут Курто знаходиться серед інституцій, чиї дослідження вважаються провідними та  визнаними на міжнародному рівні

 

   

   

Опис університету:

Інститут мистецтв задумали і втілили у життя троє колекціонерів, які прагнули підвищити рівень розуміння творів мистецтва серед людей. Не всі підтримували трьох мрійників, адже мистецтво вважалося елітарним, доступним лише багатим, тому його не хотіли визнавати університетським предметом. Все ж, у 1932 році університет було засновано. Тут навчали професіоналів, які прагнули потрапити у мистецький бізнес, але на той час, далі, ніж історія мистецтв, наука не заходила. До того ж початково тут були доступні лише магістерські програми. Сюди вступали студенти, які вже отримали диплом з лінгвістичних, філософських, політичних, історичних та літературних спеціальностей, що безумовно давало їм унікальний погляд на мистецтво. У сімдесятих роках інтерес до мистецтва серед простого населення значно зріс, а оскільки випускники інституту Курто роз’їжджалися по всьому світу, це працювало рекламою для міжнародних студентів з різних країн. Інститут поступово розширював свій викладацький склад, матеріально-технічну базу та території. 

 

Сьогодні Інститут мистецтв Курто - це один з провідних центрів для вивчення історії мистецтва та архітектури в Британії. Тепер тут діють і бакалаврські, і магістерські, і докторські програми навчання, на яких вчиться близько 400 студентів кожного року.  Наукові ступені надаються від University of London.

 

Єдина бакалаврська програма, яка діє при університеті - це історія мистецтв, яка ознайомлює студентів з усіма аспектами мистецтва західного світу. 

Магістерських програм пропонується більше - історія мистецтв (від античного до сучасного мистецтва), кураторство арт музею, історія мистецтва буддизму, збереження настінних малюнків.

Докторська програма в інституті Курто є однією з найбільших в Британії, адже на ній навчається більш яу 100 студентів.  

 

Інститут Курто має дві фотографічні бібліотеки, які виникли з приватних колекцій - the Conway Library, де є архітектурні зразки, архітектурні ескізи, скульптури, манускрипти, а також Witt Library, де є витвори візуального мистецтва, ескізи, гравюри та понад 2 мільйони репродукцій робіт 70 000 художників. Книжкова бібліотека при університеті - одна з найбільших у Великій Британії, адже містить найбільшу кількість книг з історії мистецтв, журналів, видань та виставкових каталогів. Тут також є медіа-бібліотека з фільмами та ІТ-підбірками картин.

 

Один з засновників університету, в честь якого і названо інститут, заснував також Галерею Курто, де зберігалися переважно роботи французьких імпресіоністів та постімпресіоністів. А пізніше - галерея поповнювалася й іншими творами, тому зараз налічує близько 530 витворів мистецтва, а також 26 000 ескізів та екземплярів печатної графіки. 

 

Позаяк Лондон було визнано найкращим містом для студентського життя, ті, хто навчаються в інституті Курто виграли двічі, адже можуть насолоджуватися не лише активностями, які пропонує університет, а й можливостями великого міста. До того ж студенти Курто можуть приєднуватися до студентських об’єднань від University of London. 

Студентська спільнота Курто представляє інтереси студентів та всіляко підтримує їхню соціальну активність. Безліч вечірок, планових заходів, лекцій та ініціатив проводяться не лише університетом, а й самими студентами. Серед спільнот, які діють станом на сьогодні - світ мистецтва, кіногурток, йога, феміністична спільнота, мистецький бізнес і таке інше. До того ж, якщо ви знайдете 5 однодумців, студентська спільнота допоможе вам у фінансуванні та створенні вашої унікальної спільноти.  

 

На третьому поверсі університетського корпусу діє відкритий простір для відпочинку та співпраці викладачів та студентів. До того ж, там діє адаптивна ярмарка, яка пропонує найактуальніші страви та напої, а також регулярні новинки у меню, для спільноти Курто. Тут діє кавомашина, холодильники та мікрохвильовки для загального користування.

 

Розташування:

Початково інститут Курто знаходився у Лондоні, на майдані Портман, але у 1989 університет переїхав у будівлю Somerset House, Strand. У 2019 році там розпочався капітальний ремонт та реновації, тому до 2024 року університет розмістився на майдані  Вернон, у районі Кінг-Крос. Разом з тим, університет залишається у легкій доступності до основних музеїв, галерей та бібліотек міста. Відтепер територія біля університету поступово обростає новими магазинами, ресторанами, школами та кав’ярнями, перетворюючись на жвавий куточок міста. Транспортне сполучення тут розвинене досить добре - автобуси, метро (та навіть цілодобове метро на лінії Вікторія), залізнична станція з прямими потягами до самого Парижа. У цьому районі панує особлива атмосфера ком’юніті, зумовлена культурним різноманіттям, новими бізнесами та студентськими ініціативами.

 

 

   

  Студенти вже освоїлися на новій локації, тому склали перелік рекомендацій для новоприбульців у цей район. 

  • Pizza Union – смачна піца, що готується на вогні, за доступними цінами. 

  • Dishoom – відома та популярна мережа ресторанів, де подають їжу, натхнену містом Бомбей.  

  • Kings Cross Square Friday Market – ярмарок свіжих овочів та фруктів 

  • Mildreds – смачна веганська та вегетаріанська їжа.

  • Coal Drops Yard – дворик з цікавими магазинчиками, кав’ярнями та барами, де проводяться вечірки та фестивалі 

  • House of Illustration & Lethaby Gallery – 2 нових галереї, де виставляються навіть студентські роботи 

  • Wellcome Collection – музей-бібліотека з виставками на провокативні теми

   

Проживання:

Інститут Курто має власні резиденції, які розташовані всього за 50 метрів від Somerset House. Резиденції були нещодавно оновлені та осучаснені, але при цьому вони знаходяться у будинку, який був побудований ще в далекому 1897 році. Duchy House (назва резиденції) знаходиться поруч з Трафальгарською площею, цирком Пікаділлі, Оксфордською вулицею та мостом Ватерлоо. Кіно, клуби, музичні майданчики, галереї також поряд. 

 

У резиденції доступні 64 одномісні кімнати на 4 поверхах:

 • 47 кімнат зі зручностями в кімнаті та 17 кімнат зі зручностями на поверсі

 • У кімнаті є шафа, полички, лампи, дошка для повідомлень, Інтернет

 • Спільна кухня на кожному поверсі та кімнати для спільного відпочинку 

 • Пральна кімната з платним сервісом

 • Вхід у кімнати з допомогою карткових ключів

 • Цілодобовий відеонагляд

 • Безкоштовні пральні машини та кімнати для сушки 

 

Зазвичай, житло у резиденції можна зняти на 38 або 41 тиждень, в залежності від навчальної програми. За потреби можна домовитися про продовження контракту на літній період.

 

Окрім цієї резиденції, студенти можуть проживати у резиденціях від University of London. Тут живуть студенти не лише інституту Курто, а й інших університетів Лондона, тому можна зустріти людей найрізноманітніших спеціальностей.

Зв'яжіться зі мною

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся на обробку вашої особистої інформації. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.