5 причин навчатися в Європі

Усе частіше українці обирають європейський вектор розвитку: не лише у глобально політичному аспекті, а й в особистому житті. Це стосується і освітнього питання. Чим саме приваблюють нас європейські країни, говорячи про освітню сферу? Чи справді європейська освіта відповідає нашим уявленням про неї? Про освіту в Австрії, Німеччині, Іспанії, Франції, Італії та Нідерландах  розповідають  експерти з питань освіти за кордоном - менеджери компанії Student Study. 

 

  1. 1. Близькість європейських країн

 

Географічне розташування є важливим фактором для багатьох сімей. На навчання в Австрію, Німеччину, Італію, Нідерланди можна без проблем дістатися навіть автомобілем, а літаком - і взагалі всього за кілька годин у будь-яку точку Європи. Для українських батьків відпускати дитину на навчання - морально складно, а європейські країни - оптимальний варіант, адже він дозволяє частіше відвідувати свого студента чи студентку хоча б на перших етапах життя у новому середовищі. 

 

   

 

  1. 2. Рейтинговість та якість освіти в європейських університетах

 

Ні для кого не секрет, що найкращими університетами світу вважаються британські та американські виші. Проте не всі знають, що університети Нідерландів також входять до світових рейтингів і відповідають найвищим стандартам освіти. Майже всі дослідницькі голландські університети входять в Топ-200 найкращих університетів світу за версією THE World University Rankings 2020. Зокрема, 62 позицію у світовому рейтингу найкращих університетів займає University of Amsterdam (у переліку THE World University Rankings 2020). 

 

Якщо ж розглядати не загальні списки найкращих університетів, а рейтинги за певними спеціальностями, серед них теж є заклади вищої освіти, які знаходяться в Європі. Серед них, наприклад, швейцарський університет Les Roches (№3 згідно з QS WUR By Subject Ranking за спеціальністю Hospitality & Leisure Management), або ж французька бізнес-школа Toulouse Business School (№51 згідно з World University Rankings у сфері маркетингу (магістратура)). А програма Communication Science від University of Amsterdam займає перше місце у світі за напрямком Communication Science and Media Studies (згідно QS World University Ranking 2020 by subject). 

 

  1. 3. Вигідна вартість навчання

 

Вартість освіти в європейських вишах є значно вищою, ніж  Україні, проте нижчою, ніж у британських та американських університетах. Тому обирати навчання в Європі - це вигідно у співвідношенні “ціна-якість”. Звісно, вартість навчання залежить від багатьох факторів:

 

В середньому, вартість навчання на бакалавраті в Європі обійдеться вам від 8 000 до 45 000 євро на рік. Найвигідніші пропозиції можна отримати від нідерландських вишів, а найдорожче навчання, частіше за все, у швейцарських вишах. Проте варто ще пам’ятати про те, що університети радо роздають знижки та стипендії талановитим та здібним студентам. Маєте високі бали з англійської? У вас хороший середній бал? У вас красиве портфоліо? Запитуйте про знижки, наші студенти часто отримують знижки або стипендії від закордонних університетів.

 

  1. 4. Переваги студентського життя в Європі

 

Нові звички й ментальність

Навчання зазвичай не обмежує вас лише стінами університету. Життя, крім цього, пропонуватиме вам насолодитися місцевим побутом і устроєм країни, яку ви обрали.. Французькі вулички та перепічка, експресивність італійців та їхня паста, голландські велосипеди і вузькі кольорові будиночки, швейцарські сири і альпійські гори - це те, що надихатиме і збагачуватиме вас, додаватиме нових звичок і поведінкових моделей до вашого звичного стилю життя.

 

Духовне збагачення

Про архітектурно-культурний спадок Європи - годі й казати. Незалежно від того, яку країну ви оберете - компактність Європи та відкриті кордони дозволять вам збагатитися ще й духовно завдяки подорожам вихідного дня. 

 

 

Мовне питання та саморозвиток

Зазвичай, європейські виші пропонують для іноземців англомовні програми навчання, а місцеві - гарно володіють англійською, тому вдосконалення англомовних умінь - це невіддільна частина вашого навчання. Але для комфортнішого життя в обраній країні, а також для власного розвитку і професійного зростання - іноземним студентам рекомендовано вивчати і національну мову. Це не лише спосіб відчути і влитися в локальну культуру, а й отримати пропозицію від місцевих роботодавців.
 

  1. 5. Подальше працевлаштування

 

Згідно з даними The Knowledge Academy до країн Європи з найвищим відсотком працевлаштування випускників університетів належать:


Однак варто пам’ятати, що для українців обов'язкова умова працевлаштування у Європі - це робоча віза. Багато європейських країн зацікавлені у приваблені міжнародних талантів для урізноманітнення їхньої економічної картини. Саме тому для іноземців часто пропонуються особливі типи робочих віз. Наприклад, Італія пропонує свою Startup Visa, щоб утримати інноваторів без європейського громадянства, які прагнуть започаткувати власний стартап в Італії. Схожий тип візи існує і у Фінляндії. А от Нідерланди та Німеччина дозволяють протягом певного періоду (тривалість часто різниться в залежності від країни) шукати роботу після навчання в місцевому виші, перебуваючи в країні. Варто зауважити, що знайти роботу у Німеччині за професією іноземцям досить складно, адже німецькі роботодавці часто надають перевагу місцевим, якщо лише ви не маєте виняткових переваг або унікальних навичок. Своєю чергою, у Франції існує віза для талановитих працівників -  “passeport talent”. Але для проживання у Франції, скоріш за все, вам доведеться опанувати французьку, якщо ви ще цього не зробили. Отримання освіти в Європі допоможе вам здобути професійний досвід ще під час навчання, оскільки стажування широко практикується в багатьох університетах і зі своєї сторони буде значною перевагою для подальшого працевлаштування.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.