Чому українці обирають навчання за кордоном?

Кожен семестр сотні українців пакують валізи, обіймають своїх батьків і вирушають у подорож, яка змінить їхнє життя та їх самих. І хоча ця подорож справедливо називається “освітньою”, правда в тому, що такий досвід дає людині значно більше, ніж знання. Студентське життя змінюється не лише завдяки тому, що  відбувається в аудиторіях, але й більшою мірою через те, що знаходиться за межами університету. Адже життя в США, Британії, Нідерландах чи в інших країнах Європи значно відрізняється від звичного нам життя та навчання в Україні через наступні причини: 

 

 

Випадкові зустрічі, випробування, що чекають попереду, реальне занурення в нову культуру - усе це створює підґрунтя для освіти та розвитку особистості. Студенти дізнаються про нову культуру зовсім по-іншому, не так, як вони звикли це робити в аудиторіях, а шляхом безпосереднього переживання нового досвіду.

 

Незалежність студентів, які навчаються за кордоном

 

Навчаючись за кордоном, більшість студентів відокремлені від батьківського дому, його опіки та безпеки. Вони звикають знаходити вихід із різних ситуацій самостійно. Це стосується і бажання відчувати фінансову незалежність. Часто студенти готові проявити самостійність та гордість у вирішенні своїх проблем, тому для цього змушені використовувати свої власні навички, інтелект та вміння.

 

Освіта за кордоном дає студентам можливість нарешті використати навички, які їм прищепили батьки й викладачі протягом багатьох років, і застосувати їх в реальних життєвих ситуаціях. Саме тому батьки змушені послабити контроль, яким вони  так довго  захищали  своїх дітей від неприємностей, і повірити, що їхні діти зможуть убезпечити себе та стануть успішними самостійно.

 

Впевненість у собі як відмінна риса студентів закордонних вишів

 

На додаток до незалежності, навчання за кордоном дає студентам можливість відчувати більшу впевненість. Сором'язливий студент, який ховався на задній парті у себе в школі, може почати більш активно брати участь у житті студентської спільноти в результаті досвіду спілкування з сім'єю, яка його прийняла, чи завдячуючи сусідському оточенню з гуртожитку. Або ж дівчина, яка так боялася вступних іспитів до закордонного вишу, може виявити, що позааудиторний досвід самостійного життя допомагає їй впевненіше оперувати інформацією та краще справлятися з аудиторними завданнями.

 

Навіть найвпевненіші на перший погляд особистості відчувають деяку непевність у собі. Життя й навчання в іншій країні часто допомагають змінити це, розкриваючи та розвиваючи сильні сторони особистості. Для молодих людей такий досвід часто є шансом набути й розвинути нові якості у собі та відчути себе по новому.

 

Навички критичного мислення 

 

Більшість дітей прагнуть підтримки та схвалення з боку своїх батьків. Водночас діти й підлітки, як правило, переймають переконання й цінності, які їм прищеплюють більш досвідчені батьки, не замислюючись про альтернативи.

 

Однак, коли студенти занурюються в культуру, яка відрізняється від їх власної, вони починають сумніватися в однозначності власних переконань. Вони використовують свої власні навички критичного мислення, щоб сформувати свою думку. Це не означає, що студенти змінять спосіб свого мислення або поведінку, але, водночас, вони стають толерантні до відмінностей у думках та поглядах і припиняють засуджувати несхожих на них людей.

 

Мотивація отримувати вищу освіту може бути різною

 

У той час, як безліч студентів щиро прагнуть пізнати світ і його різні аспекти, багато інших відвідують університет або тому, що їх до цього примушували батьки, або тому, що це єдиний спосіб піднятися по кар'єрних сходинках. У багатьох випадках студентам не вистачає пристрасті та відповідної мотивації до навчання. На щастя, закордонна освіта змінює таке ставлення. Студенти виявляють, що навчання не завжди вимірюється за допомогою оцінки на іспиті.

 

Під час навчання за кордоном лекції та семінари в класі часто поповнюються власними «польовими дослідженнями». Відвідування храмів, музеїв, художніх галерей повертає пристрасть до навчання й пізнання. Відвідування курсів кулінарії, бесіди з місцевими жителями, участь у місцевих святах збагачують життя студента новим типом освітнього досвіду. Замість того, щоб пасивно слухати лекції, студенти живуть пізнанням нового, що й викликає щире бажання вчитися.

 

Закордонна освіта - корисний досвід!

 

Будь-який досвід навчання за межами рідної країни - унікальний! Коли студенти повернуться додому, вони будуть дивитися на світ і своє місце в ньому зовсім по-іншому. Під час навчання за кордоном хтось змінить спеціальність, інші будуть шукати міжнародні групи на території кампусу, знайдуть нових друзів. Найголовніше, що студенти дізнаються дещо нове про себе в цьому процесі та, швидше за все, повернуться додому іншими людьми. Освіта за кордоном не переверне все ваше життя з ніг на голову, але точно стане корисним досвідом і неодмінно залишить слід всередині Вас. Щоб ваша освітня подорож точно стала корисним досвідом - звертайтеся до освітніх експертів Student Study, які фахово допоможуть вам у підборі університету в різних країнах світу!

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.