Де і як здобути медичну освіту за кордоном

“Доктор Хаус”, “Анатомія Грей”, “Клініка” - це лише початок нескінченного переліку неймовірно популярних серіалів та фільмів, сюжет яких пов’язаний з клінічною медициною за кордоном. І комедійність, і трагічність цих серіалів закохували нас в дитинстві у професію медика. Але захоплення серіальною вигадкою - не достатньо для свідомого вибору своєї професії, особливо, якщо вона пов’язана з людським життям. 

 

До чого ж насправді потрібно бути  готовим, обираючи медичну спеціальність для вступу? Не заглиблюючись в психологічні аспекти складності професії, обговорюємо умови вступу в закордонні університети на медицину.

 

Для тих, хто має чітку ціль - здобути медичну кваліфікацію за кордоном за будь-яку ціну

 

Експерти з питань закордонної освіти одноголосно вважають, що вступ на медичну спеціальність в закордонний університет - найважче випробування для українських абітурієнтів. Щобільше, складність вступу на медицину полягає не лише у високих вимогах до академічної успішності абітурієнтів, а й до рівня і якості середньої освіти, а також у значних фінансових витратах, яких потребує навчання майбутніх медиків. 

 

Отож, для тих, хто серйозно налаштований пройти шлях становлення себе як лікаря за кордоном - будьте готовими до наступного: 

 

Закордонна середня освіта

Навчання у міжнародних школах на спеціалізованих освітніх програмах, які готують до вступу на медичні спеціальності, - не оминути. На превеликий жаль, з українським атестатом про повну середню освіту вступити в хороший американський, британський, канадський чи інші університети - майже не реально. Конкурентність медичної спеціальності висока навіть серед місцевих. Далеко не кожен американець/британець/канадець може потрапити на медичну освітню програму, тому для українців, як міжнародних студентів, цей процес стає ще складнішим за наявності атестату, а не диплому IB / A-level тощо. Саме тому, найкращий варіант для нас, у цьому випадку, розпочати підготовку до вступу безпосередньо в країні, яка вас цікавить, ще зі старшої школи. Відтак, міжнародні, визнані в усьому світі освітні програми дадуть вам значно більше шансів вдало позмагатися за своє місце на медичному факультеті. 

 

Вступні медичні тести MCAT, BMAT, UKCAT

Окрім, власне, успішності у школі по всім предметам, ви повинні бути в змозі відмінно скласти зовнішні тести для абітурієнтів-медиків. Зокрема, в Канаді, США та Австралії при вступі на медичну спеціальність вимагають результати тесту MCAT. Це стандартизований тест, в якому відповідаючи на питання потрібно обрати одну чи кілька правильних відповідей з наявних варіантів. Цей тест перевіряє ваші знання з фундаментальних для медицини наук (хімія, біологія, психологія),  а також вашу здатність до критичного мислення та вирішення проблем.  В Україні таке тестування не проводиться, то ж необхідно буде писати його за кордоном. 

 

Ще один з можливих медичних тестів, який може запросити ваш майбутній університет (особливо британський чи австралійський) - UCAT - стандартизований екзамен (тест з відповідями на вибір), створений, щоб перевірити, чи підходить кар’єра в медицині саме для вас. Він перевіряє здатність логічно мислити та вміння пояснювати. 

 

Екзамен BMAT - тест (з відповідями на вибір та письмовою частиною), який є важливою умовою вступу на білямедичні та медичні спеціальності в деякі університети Британії та Нідерландів. На відміну від попередніх тестів, його частіше обирають абітурієнти з найвищими амбіціями - ті, хто планують навчання в Оксфорді,  Кембриджі чи інших закладах такого ж рівня. 

 

Тест на знання англійської

Досить логічною вимогою до вас є відмінне володіння мовою, якою ви плануєте навчатись, а згодом і спілкуватися з пацієнтами. Якщо ваше знання мови не буде ідеальним, це свідчитиме про вашу недостатню наполегливість у навчанні. У такому випадку вивчення чогось складнішого за англійську мову вам також може не вдатися. То ж з англійською варто зав’язувати тісні стосунки ще з дитинства.

 

Фінансова готовність

Якщо попередні випробування вас не злякали, то зверніть увагу ще й на фінансовий аспект. При подоланні вступного конкурсу і за умови вступу на омріяну вами медичну спеціальність, враховуйте, що за рік навчання доведеться віддати не менше $50 тисяч. При цьому, вам доведеться навчатися щонайменше  8 років, і ще 2 роки навчатися в інтернатурі. Все перемножили? А тепер додайте сюди витрати на проживання, харчування, проїзд, навчальні матеріали та перельоти, без яких вам не обійтися. Якщо ця сума є для вас прийнятною - вітаємо! Якщо ні - розпочинайте активні пошуки високооплачуваної роботи, інвесторів чи гранти та стипендії, які можуть покрити вам навчання.

 

Для тих, хто тільки мріє вивчати медицину, але не готовий до описаних вище труднощів

 

  

 

Якщо хоча б один з аспектів підготовки до вступу на медицину вас лякає/напружує/відштовхує - радимо перевірити міцність своїх намірів вивчати саме клінічну медицину. А до всього - нагадаємо, що медична галузь не обмежується лише  лікувальною справою. Якщо ця галузь справді вас приваблює - розгляньте й дотичні спеціальності: 

 

 

Ретельно продумайте свій план дій - та розпочинайте рух у напрямку до своєї мети. Експерти Student Study - завжди готові допомогти вам у проходженні всього шляху.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.