Як обрати спеціальність для вивчення в університеті?

Коли учні замислюються про вибір майбутньої професії, а зазвичай це відбувається у старшій школі, у них виникає багато сумнівів. Зробити правильний вибір, який здається вирішальним для всього життя, досить складно. Полегшити прийняття рішення вам допоможуть близькі, друзі, психолог, кумири і ми, Student Study. Адже ми знаємо, що варто вивчати, щоб бути у виграші після закінчення університету. 

 

Як обрати професійну галузь, в якій ніколи не працював?


Часто абітурієнти амбіційно дивляться в далеке майбутнє, а не в найближчі 3-4 роки навчання: наскільки їхня професія буде прибутковою? Чи хочуть вони повторювати професійний шлях батьків? Чи зможуть цілими днями сидіти в офісі за монітором? Зазвичай, ці питання виникають в процесі уявлення себе у певній професії. Проте варто пам’ятати, що ваші уявлення можуть не зійтися з реальністю. Скільки існує прикладів, у яких професіоналами стають не завдяки університету, а завдяки неочікуваному повороту життя в іншу галузь. І тоді на питання “Хто ви за спеціальністю/професією?” є кілька відповідей - про освіту і власне про професію. Чи можна цього уникнути? Звісно, якщо до питань про майбутню професію додати питання про теперішні академічні вподобання. Або ж відкласти питання про обрання професії на завершальний рік в університеті.

 

Як обрати спеціальність, яку ніколи не вивчав? 

 

Перша річ, про яку варто пам’ятати при виборі  спеціальності - ви маєте бути закохані у те, що плануєте вивчати. Не дарма у мотиваційному листі при вступі в університет відбіркова комісія радить якомога глибше розкрити питання “Чому ви обрали саме цей предмет для вивчення”, “Що у цьому предметі вам подобається найбільше” в першу чергу, а запитання “професійні плани на майбутнє” - виокремлене для висвітлення в завершальній частині листа.
Шукайте відповіді за наступним алгоритмом: які академічні предмети подобаються? Чим вони мені подобаються? Які університетські дисципліни є дотичними до цих предметів? До яких професій вестимуть ці спеціалізації?

Відповідь на останнє питання експерти Student Study вже для вас підготували.

 

 

 

 

Як зробити складний вибір?

 

Якщо вибір вам дається важко, мабуть, ви маєте дуже багато інтересів, або навпаки, ще не знайшли чогось унікального саме для себе. Не соромтеся звертатися по допомогу до своїх друзів та близьких. Поки ви заплуталися в середині у пошуках своїх уподобань, вони бачать ваше життя відсторонено, тому можуть відкрити вам очі на речі, яких ви не помічали чи які забули врахувати. До того ж, не соромтеся відвідати психолога або профорієнтаційний центр. Професіонали своєї справи зможуть вказати вам на ваші сильні сторони й допоможуть розплутати внутрішній клубок переживань та сумнівів. Student Study теж проводить профорієнтаційні тести, за якими наші експерти з легкістю підберуть вам вдалу для вас спеціальності та університети в різних країнах. 

 

То про професію ще думати зарано?

 

Про те, які існують професії (а їх значно більше, ніж ви можете собі уявити), варто дізнаватися ще до вступу в університет. Одна з порад профорієнтаційних експертів є такою: перегляньте список професій. Так ви можете знайти галузь, яка привабить вас більше за інші. В Інтернеті можна знайти безліч найрізноманітніших переліків професій, деякі з них сформовані на основі певного критерію, наприклад “5 найщасливіших професій у США”, або “Професії, які зникнуть до 2030 року”. Скопіюйте професії, які вам припали до душі, на окремий аркуш. Серед них можуть бути і ті, про які ви ніколи не чули. Після того, як ви проаналізуєте власні здібності і інтереси (чи самостійно, чи з допомогою тестів і описів ваших близьких), спробуйте поєднати їх з професіями, які ви попередньо обрали у свій власний перелік. Таким чином вам вдасться скоротити цей список, а також краще структурувати думки і дійти правильного рішення.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.