Як розпочати навчання у США? Кілька порад для міжнародних студентів

Обираючи навчання у США, ви приймаєте неймовірно важливе рішення щодо свого майбутнього. Причин для навчання в Америці - безліч: великий вибір хороших університетів, можливість залишитися в США та отримати чудові кар’єрні перспективи, культурне різноманіття та толерантність суспільства. Але ж як обрати найкращий для себе університет чи коледж? Як без стресу пройти увесь вступний процес і опинитися в омріяному освітньому закладі? Університет - це трамплін, який може підкинути вас у прекрасне майбутнє. А ось невдало підібраний “трамплін” або ж хибний крок при вступі  - може викинути на узбіччя.  Щоб цього не сталося - скористайтеся порадами, зібраними у цій статті. Їх сформували для вас експерти Shorelight - наші міжнародні партнери, які мають багаторічний досвід роботи з абітурієнтами по всьому світу. 

 

Перед тим, як перейти до вибору освітнього закладу та вступних вимог, радимо ознайомитися з більш загальною інформацією про американську систему освіти та особливості вступного процесу в американські ЗВО.

 

Крок 1: Знайдіть НАЙКРАЩІ ДЛЯ СЕБЕ університети та коледжі 

 

У США зареєстровано понад 4 000 акредитованих закладів освіти. Тож пошукова операція вимагає неабияких зусиль. Звісно, найлегше повестися на медіа-впізнаваність, рейтинг чи розповіді друзів про той чи інший коледж, але краще зберігати відкритість та неупередженість до інших інститутів.  Адже серед них може виявитися той, що підійде саме вам. 

 

Як і де шукати американські університети? Скористайтеся спеціальними сайтами 

Радимо розпочати свої пошуки американського освітнього закладу онлайн, а саме - на сайті американського освітнього департаменту -  U.S. Department of Education College Navigator site. Тут можна знайти бакалаврські, магістерські та інші освітньо-ступеневі програми. Але запасіться терпінням та часом: цей сайт не надто зручний для користувачів. Ще один з сайтів - College Board’s Big Future -  дозволяє знаходити лише бакалаврські програми в США. 

 

Прогляньте рейтинги освітніх закладів США

Рейтинг коледжів - один з ключових факторів, які впливають на вибір абітурієнтом того чи іншого коледжу. У  багатьох країнах є офіційні державні списки, які оцінюють найкращі університети у своїх країнах (наприклад, Table League у Великобританії), але  у США загальнодоступних стандартизованих рейтингів коледжів немає. Натомість в Америці є кілька приватних компаній, які перевіряють і класифікують коледжі.

 

Найвідоміша рейтингова система - це, безумовно, U.S. News & World Report’s Best National University Rankings. Тут університети класифікуються відповідно до різних категорій, одна з яких - “Топ-університети для міжнародних студентів”. Інші популярні рейтинги публікуються такими виданнями, як Forbes, The Princeton Review, та Times Higher Education. Пам’ятайте, користуватися рейтинговими списками варто для того, аби перевірити якість викладання в тому чи іншому університеті, але рейтинг - не повинен бути єдиним маркером хорошого закладу для вас. 

 

Порадьтеся з експертами

Звернення до експерта з вищої освіти - це чудовий спосіб зрозуміти, які коледжі відповідають вашим академічним інтересам, особистим уподобанням та професійним цілям. Агенти з питань освіти, які мають належну підготовку та досвід можуть стати хорошим ресурсом для іноземних студентів, які прагнуть навчатися у США.

 

Student Study пропонує свої послуги із зарахування, щоб допомогти українським студентам з пошуком, підбором та вступом в університети США, які відповідають їхнім потребам. Ви матимете можливість не лише відвідати ярмарку з освіти в США в Україні, але також особисто поспілкуватися з представником університету, що вас зацікавив. Та спробувати отримати стипендію, яка частково покриватиме вашу освіту. 

 

Крок 2: Вирішіть, в який коледж вам варто вступати

 

Уявіть свій ідеальний коледж 

Коли ви замислюєтеся про освіту в США, постарайтеся якомога детальніше візуалізувати, як ви уявляєте своє навчання та студентське життя. Ось кілька питань, які у цьому допоможуть: 

 

 

Ваші відповіді на ці питання допоможуть здійснити справді усвідомлений вибір, тож майте їх на увазі під час пошуку освітніх закладів, що вам подобаються. 

 

Крім того, зважайте на розташування університету, клімат та типову погоду у тому чи іншому штаті; перевірте, які тести потрібні для вступу, яка вартість навчання та чи можливо отримати стипендію; переконайтеся, що вас задовольняють умови навчання та позакласного життя на кампусі; поцікавтеся, чи пропонуються стажування під час навчання та який рівень працевлаштування випускників у коледжах, які розглядаєте.

 

Подумайте, що ви хочете вивчати 

Major або, іншими словами, ваша основна спеціалізація - є одним з найважливіших показників для вибору університету. Якщо у вас є кілька академічних захоплень, можливо, вам варто замислитись про подвійні спеціальності, які доступні в певних коледжах. Або ж, ви можете додати до основної спеціалізації додаткову (minor).

 

Але якщо ви не впевнені в тому, що хочете вивчати, не хвилюйтеся: у Сполучених Штатах більшість студентів змінюють свою спеціальність вже під час навчання в коледжі. Крім того, 40% студентів починають навчання на першому курсі коледжу, не маючи уявлення про те, яку спеціальність вони оберуть надалі. 

 

Порахуйте вартість навчання та життя в коледжі, визначте свій бюджет

У США потрібно оплачувати навчання за цілий рік заздалегідь і мати на рахунку суму, яка покриватиме витрати на навчання та допоміжні матеріали (підручники), проживання, харчування та медичну страховку протягом всього року. Так, навчатися в Америці досить дорого, але водночас, тут університети пропонують найбільші знижки та стипендії. Порадьтеся зі своєю сім’єю і визначіть суму, на яку ви можете орієнтуватися, і обирайте університет, відштовхуючись від цього.

 

Крок 3: Подавайте документи в коледж своєї мрії 

 

Як тільки міжнародні студенти розпочинають знайомство зі вступними вимогами в американські університети та коледжі - кожному стає зрозуміло, що на абітурієнтів чекає нелегкий шлях. На додаток, вступні вимоги можуть різнитися від одного освітнього закладу до іншого. То ж як бути?

 

На цьому етапі буде ідеально, якщо ви вже оберете свій ТОП університетів - достатньо 5-10 закладів. Тепер розпочинайте детальніше знайомство з кожним з них.

В загальному, найчастіше американські університети вимагають від абітурієнтів наступне:

 

  1. - Атестат зі школи. Якщо його ще не має, можна подати виписку оцінок 
  2. - Результати SAT або ACT (вимагають не усі університети)
  3. - Результати тесту на знання англійської мови (TOEFL, IELTS, iTEP, PTE Academic)
  4. - Есе на задану тему або ж мотиваційний лист
  5. - Рекомендації від вчителів 
  6. - Копію/скан чинного паспорта

 

Деякі коледжі вимагають також докази фінансової спроможності студента оплачувати навчання (довідки з банку та з роботи студента чи батьків). Додатково, найбільш селективні коледжі та університети можуть влаштовувати співбесіди з абітурієнтами.

 

Є кілька способів подачі документів - онлайн, через сайт університету або ж через зовнішню онлайн-систему Common App (працює для 900 коледжів). Експерти Student Study також знають, яка система подачі можлива у які університети і як зробити вступ максимально комфортним для студента. 

 

Пам’ятайте про дедлайни: селективні університети та коледж закривають вступну кампанію ще в листопаді та грудні, якщо ви орієнтуєтеся на початок навчання наступного року у серпні-вересні. Всі інші університети очікують на ваші документи до січня та лютого, але завжди є винятки: менеджери Student Study знають хороші варіанти для навчання з розширеними дедлайнами.

 

Крок 4: Отримайте запрошення від університетів і прийміть остаточне рішення

 

Якщо ви подали документи на бакалаврат у США, отримати приємну звістку про зарахування - безцінно, навіть якщо вона одна. Для коледжів, які приймають рішення на ранніх термінах, ви дізнаєтесь, чи вас прийняли, ще  до 1 січня. Якщо ж ви подали заяву до коледжу, який приймає документи до січня чи лютого, про результат ви  дізнаєтесь в кінці березня або на початку квітня. Якщо ж заклад не мав прив’язки до дедлайнів - очікуйте відповідь протягом кількох тижнів.

 

Якщо у вас є кілька пропозицій про вступ, вітаємо! Тепер настав час для вашого важливого, фінального рішення про те, де ви будете навчатися в Америці. На цьому етапі буде корисно повернутися до критеріїв, якими ви користувались, коли вирішували, куди подавати документи. Напевно, серед обраних вами коледжів були принаймні один або два університети, які вирізнялись з-поміж інших; місця, які, на вашу думку, могли б підійти саме вам. Подумайте, що ви дізналися про ці заклади  вже після подання заяви - як і хто з вами спілкувався стосовно вступу, розшукайте студентів чи недавніх випускників і розпитайте у них про їхнє життя на кампусі. В ідеалі - поспілкуватися з кимось з українців, які там навчалися, аби отримати найактуальніше для вас уявлення про навчання. 

 

Звичайно, для багатьох сімей вибір університету в США передбачає обговорення фінансового питання. Якщо один з обраних вами коледжів пропонує найбільші стипендії та знижки - це може бути вирішальним у прийнятті рішення. Врешті-решт, саме вам жити, їсти, вчитися та розвиватися в обраному коледжі чи університеті, тож намагайтеся знайти установу, яка найбільше відповідає вам за кількома критеріями.

 

Після того, як ви прийняли рішення, поверніться до листа про зарахування. У ньому будуть вказані наступні кроки про те, як прийняти пропозицію, як отримати форму I-20, необхідну для оформлення вашої студентської візи, та в які дати краще прибути до кампуса для початку занять. Багато коледжів США вимагають сплатити депозит за навчання (і, можливо, за житло) до певного терміну, щоб забезпечити своє місце. Після закінчення цього терміну ви можете втратити місце в коледжі, якщо не внесли депозит.

 

Крок 5: Подавайтеся на студентську візу 

 

Після того, як ви прийняли найважливіше рішення про те, де ви будете навчатися, наступним кроком є отримання візи. Хочемо попередити, що тепер  вас очікує співбесіда у посольстві або консульстві США, від якої і залежатиме, чи отримаєте ви візу. Але спочатку, варто правильно підготувати та подати усі документи в посольство.

 

Підготовка документів розпочинається з отримання I-20. Цей документ також відомий як Свідоцтво про право на отримання статусу студента, який не є іммігрантом (F-1). I-20 розроблений американськими коледжами та університетами, які приймають іноземних студентів. Цей важливий документ містить значну частину особистої інформації про вас (повне ім’я, дата народження, ідентифікаційні номери SEVIS, академічна програма, рівень володіння англійською мовою, дата початку навчання та розмір всіх витрат за рік). 

 

Документ I-20 університет зазвичай  надсилає наступним кроком після вашої оплати депозиту чи надання фінансових документів.

 

Після отримання I-20 потрібно сплатити збір SEVIS I-901 (обов’язково зберегти електронну квитанцію про оплату), податися на не іммігрантську візу онлайн (форма DS-160) та запланувати інтерв’ю з американським посольством. 

 

Консультанти Student Study супроводжують своїх студентів протягом всього візового процесу, допомагаючи та консультуючи щодо оформлення документів, а також дають поради щодо проходження інтерв’ю. 

 

Крок 6: Підготуйтеся до переїзду в США

 

Після отримання візи настає час подумати про фактичне прибуття до кампуса! Ваш коледж чи університет повідомить, коли вам потрібно прибути на орієнтаційний тиждень. Подумайте про те, щоб приїхати заздалегідь: бажано приділити собі якомога більше часу на підготовку до першого дня занять.

 

Бронювання перельоту тепер має бути пріоритетом. Зверніть увагу на дві важливі дати під час організації подорожі: (1) імміграційні правила вимагають прибуття до США не раніше, ніж за 30 днів до дати початку програми, що зазначена на вашому I-20; (2) ви повинні прибути до дати початку програми I-20.

 

Готуючись до перельоту, подумайте, що вам потрібно мати з собою. Обов’язково повідомте свій університет, коли ви прибудете в аеропорт США, і збережіть контакти вашого університетського радника. 

 

Перш ніж пройти на посадку, перевірте, чи є у вас усі необхідні документи, які потрібно буде пред'явити на кордоні (I-20, фінансові документи, лист про вступ, квитанція про збір SEVIS, паспорт зі студентською візою F-1). Зберігайте офіційні копії своїх документів, записів про щеплення, ліки та інші необхідні предмети у своїй ручній поклажі. На митниці вам будуть ставити питання. Відповідайте правдиво, точно та впевнено, щоб мати більш плавний досвід вступу до Сполучених Штатів.

 

Як тільки ви прибудете на кампус, ваші перші кілька днів будуть дуже насиченими:  орієнтаційні заходи, процес облаштування у новому житлі та інші програми для нових студентів. 

 

Які ваші наступні кроки? Відвідуйте заняття, наполегливо вчіться та знаходьте друзів з усього світу. Незабутній досвід навчання в США розпочато!

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.