Коледжі та університети в Канаді: у чому різниця?

Понад 50% канадців, старші 15 років, мають вищу освіту, адже закінчили або університет, або коледж, або професійне училище. У Канаді - система освіти децентралізована, тобто освітні заклади підпорядковуються не державі, а провінціям, у яких знаходяться. До того ж університети самостійно встановлюють правила вступу, вимоги до рівня володіння англійською чи французькою і вартість навчання. Тож який освітній заклад обрати? Розповідають експерти з освіти за кордоном - Student Study. 

 

Коледжі Канади

 

Що і чому навчають у коледжах?


На противагу США, де термін “коледж” стосується вищих навчальних закладів, де можна вивчати бакалаврські програми, система коледжів Канади була створена для того, щоб пропонувати технічні тренінги та дипломні програми відповідно до вимог місцевого ринку праці. Історично склалося так, що коледжі були створені для задоволення потреб місцевих громад. Тут пропонувалися та пропонуються інноваційні освітні програми, розроблені на основі трендів на ринку праці та запитів місцевих роботодавців.

 

Коротко кажучи, зазвичай коледжі фокусуються на формуванні конкретних навичок в роботі, тренінгах для кар’єрного зростання, та на ремісничих спеціальностях.Безліч міжнародних студентів чи професіоналів, які вже мають певний кваліфікаційний чи науковий ступінь, також надають перевагу навчанню в канадських коледжах, адже курси тут відносно короткі, але отримані дипломи чи сертифікати можуть стати чудовим доповненням чи підтвердженням основного ступеня. 

 

Більше інформації про коледжі Канади можна знайти на сайті  “Colleges and Institutes Canada”.

 

  

 

Як відбувається навчання у коледжі? 

 

Окрім того, що основний акцент в навчанні робиться на те, щоб підготувати студентів до успішного працевлаштування, якість освіти забезпечується маленькою кількістю студентів у групі. Тому викладачі можуть приділяти більше уваги кожному студентові. Такий підхід особливо підійде тим, хто полюбляє індивідуальну увагу і краще засвоює матеріал від прямого спілкування з викладачем. На додачу, саме у коледжах можна здобути більше практичного досвіду, адже тут пропонуються стажування. 

 

Університети в Канаді

 

Як функціонують канадські університети? 


Університети Канади - це заклади вищої освіти, які регулюються провінційним законодавством, але мають достатньо автономії в академічних питаннях, зокрема, у тому, що стосується якості програм, способу викладання та освітнього процесу в цілому. На відміну від коледжів, які переважно видають лише дипломи та сертифікати, університети пропонують здобуття наукових ступенів бакалавра, магістра чи доктора наук. Зазвичай, університети фокусуються на формуванні аналітичних навичок, студентів навчають працювати з інформацією та вміти її використовувати. Окрім цього, студенти зосереджені на опануванні академічної програми чи опануванні певної професійної спеціалізації. Більше про університети Канади можна дізнатися тут -  Universities Canada.

 

Кому варто обрати саме університет? 

 

Через те що навчання в університеті потребує значно більше часу та сил, ніж в коледжі, університетські програми можуть здатися менш привабливими для міжнародних студентів або професіоналів, які прагнуть вдосконалення. До того ж навчання для здобуття кваліфікаційного ступеня коштує більше, ніж освіта в коледжі. 

 

Проте, для тих, хто ще не має наукового ступеня, або тих, хто зацікавлений у здобутті правознавчої чи медичної спеціальності, університет - чудовий вибір. Особливо важливо обрати університетське навчання тому, хто хотів би працювати в академічній чи науково-дослідній галузі. 

 

  

 

Як воно, навчатися в університеті?

 

В університеті співвідношення кількості викладачів та студентів - відрізняється від того, що є у коледжі, тому тут студенти мають більш незалежний та самостійний формат навчання. Для цього студентам потрібно виховувати у собі навички розподілу часу та плекати свою мотивацію до навчання. На останніх курсах бакалаврату, під час магістратури чи докторантури - кількість годин самостійного навчання значно збільшується,  тому студенти можуть зосередитися на власних сферах інтересу в науці.

 

Продовжуйте свій освітній шлях в Канаді

 

Подальше навчання та професійне зростання дуже цінується канадськими роботодавцями і може стати корисною сходинкою у вашій кар’єрі. Незалежно від того, чи ви оберете коледж, чи університет, це стовідсотково матиме позитивний вплив на ваше майбутнє.  Якщо ви ще досі вагаєтесь у своєму виборі, зверніться на консультацію до наших освітніх експертів. Компанія Student Study завжди готова допомогти вам у підборі освітнього закладу за кордоном.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.