Особливості здобуття медичної освіти у США, Канаді, Великій Британії та Австралії

Престижні світові рейтинги QS World University Rankings та The World University Rankings майже одноголосно назвуть вам топ-університети для вступу на медицину, щоправда, їхній порядок у рейтингах дещо різниться: 

 

Як бачите, найкращими країнами для вивчення медицини є Британія, США, Канада та Швеція. Не так далеко у рейтингу розташувалася ще й Австралія, а також університети азіатського регіону - Сингапуру, Японії, Китаю та Південної Кореї.

 

У цій частині ми розкажемо вам про університети та коледжі, які пропонують не менш якісні програми, але дещо менш конкурентні умови вступу. Усі вони є для нас, у Student Study, партнерськими закладами. Але це лише рекомендації, що базуються на нашому багаторічному досвіді. Ми не маємо на меті обмежувати ваші амбіції та потенціал, якщо ви впевнені у своїх шансах на вступ у більш рейтингові університети, як Oxford, Cambridge, Harvard, і тому подібні.

 

 

Медична освіта у США

 

США захопили усі університетські рейтинги - і якісно, і кількісно. Це стосується і медичної освіти. Проте, якість та престиж вимагають часу, неабияких зусиль та фінансових витрат. 

 

Для того, щоб вступити на медичну спеціальність у США, попередньо вам потрібно здобути диплом бакалавра в американському університеті за будь-якою іншою спеціальністю, в пріоритеті - з природничих наук. Паралельно рекомендується проходити програму Pre-Medical (можна почути ще назву Pre-Med). Вона зосереджена довкола вивчення біології та органічної хімії, а також передбачає волонтерську діяльність, роботу в лікарнях та здійснення наукових чи проектних досліджень.  

 

Додатково варто перевірити вимоги медичних університетів, в яких ви хотіли б навчатися: деякі з них вимагають ще й кредити з математики чи англійської мови, крім природничих наук. 

 

Варто також зауважити, що навчання у США передбачає немалі фінансові витрати. Зокрема, ще перед початком навчання, для отримання студентської візи на рахунку потрібно показати кошти, які будуть зазначені у вашому I-20. Якщо вартість навчання частково або повністю є оплаченою, в такому випадку потрібно буде надати підтвердження платежу. 

 

Найкращі університети для отримання медосвіти у США:

 

Медичний диплом в Канаді

 

У канадських університетах представлено 18 медичних факультетів, однак не кожен з них приймає іноземних студентів. Деталі щодо вступу в Канаді на медицину можна знайти в каталозі, який кожного року публікує Асоціація медичних факультетів Канади.

 

У порівнянні з США, навчання у Канаді обійдеться вам дешевше, а вступний процес може здатися легшим. Зокрема, в канадські університети можна вступати з українським бакалаврським дипломом. Але конкурс на вступ на медицину там все ж доволі високий, тож ваші результати медичних тестів і англійської мають бути якомога найкращими. 

 

Ще один з варіантів вступу в канадський ЗВО на медицину - майже 10-річний шлях через Community College, в якому можна здобути неповну вищу освіту. Вступити у Community College на спеціальність “Сестринська справа” значно простіше, ніж в університет, але навчання триватиме 3 роки. Після отримання такого диплому варто 2-3 роки попрацювати за спеціальністю, а згодом можна бути потрапити на 2-ий курс медичного факультету, де навчатися варто ще 5-6 років. 

 

Найкращі університети для отримання медосвіти в Канаді:

 

Вступ на медицину у Великій Британії

 

Одна з провідних країн для отримання вищої освіти з медицини - Велика Британія. Ця країна є досить лояльною до зарахування іноземців: кожна медична школа резервує певний відсоток місць (до 8%) для студентів, які не є громадянами ЄС.  

 

Попри це, вступати в медичні університети Британії потрібно з британським/міжнародним  атестатом про середню освіту. Для цього ще у 8-9 класі варто визначитися, яку програму середньої освіти ви будете опановувати у старшій школі за кордоном. Обирати варто з-поміж програм A-Level та IB. A-Level. Детальніше про них можна прочитати у нашій статті про програми середньої освіти. Ці програми - велика рідкість для України, тож якщо ви серйозно налаштовані на навчання - готуйтеся до переїзду ще в шкільні роки. 

 

На додачу, потурбуйтеся про успішне складання тесту з англійської -  IELTS,  та одного з медичних тестів BMAT (The BioMedical Admissions Test) чи UCAT (The UK Clinical Aptitude Test). Щодо фінансового питання - приблизна вартість одного року навчання в університеті Англії – £32 000 - 50 000 (і це без урахування витрат на проживання, їжу тощо).

 

Найкращі університети для отримання медосвіти у Великій Британії:

 

Вивчення медицини в Австралії

 

Університети Австралії також  пропонують визнану в усьому світі якісну освіту. Медичні спеціальності - не виключення. Кожен університет виставляє свої вимоги до вступників, проте  майже всі вони вимагають від іноземців проходження програми Foundation – однорічна підготовча програма до вступу. Крім того, як і в усі закордонні ЗВО, потрібно буде подати результати своїх тестів з англійської - переважно вимагається IELTS. Медичний тест BMAТ теж потрібно здати якнайкраще. Окрім цього, важлива ваша академічна успішність у школі та на програмі Foundation - за результатами вашого навчання буде вираховуватися бал ATAR (Australian Tertiary Admissions Rank) – це загальна сума академічних досягнень студента, яка необхідна для вступу майже в усі ЗВО. Також варто мати на увазі, що різні університети можуть вимагати ще й додаткові предмети. 

 

Альтернативний шлях вступу у австралійські ЗВО схожий на американський - можна вступати з дипломом бакалавра немедичної спеціальності, але додатково скласти MCAT або GAMSAT (Graduate Australian Medical School Admissions Test). 

 

Найкращі університети для отримання медосвіти в Австралії:

 

  

 

Варто врахувати, що в разі повернення в Україну фахівцям, які навчалися за кордоном, доведеться пройти довгий і складний процес із підтвердженням диплома та кваліфікації. Тому вступати у закордонні медичні заклади краще тоді, коли ви повністю впевнені у довгострокових планах на майбутнє. 

 

Немає нічого неможливого. Попри всю складність вступного та навчального процесу на медичних спеціальностях - воно того варте, якщо ви впевнені у своїх подальших професійних бажаннях. Тож ретельно продумайте свій план дій - та розпочинайте рух у напрямку до своєї мети. Експерти Student Study - завжди готові допомогти вам у проходженні всього шляху.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.