Освіта всім у кожен дім - дистанційне навчання в закордонних університетах

Ще в середині березня 2020 року весь світ пригальмував: карантинний період затягнувся і добряче налякав абітурієнтів. Старша школа, кінець 11 класу - і так найскладніший момент шкільного навчання, адже  це час найінтенсивнішої підготовки до вступу в університет. Через ситуацію, яку спричинив коронавірус, ті, хто планував навчатися за кордоном, поставили під сумнів свої наміри. А дарма! 

 

Так, закінчення навчального року в Україні зараз під великим питанням. Так, кордони закриті. Після пережитого інформаційного стресу батьки не готові відпускати своїх студентів у закордонні університети. І саме зараз час звертатися до освіти в онлайн-форматі, яка здавалася нам раніше такою незвичною. 

 

Що таке дистанційна освіта? 

 

Онлайн-освіта передбачає навчання, яке  відбувається дистанційно, тобто - на будь-якій відстані від університету. Її головна умова - наявність інтернет-зв’язку там, де знаходиться студент. Онлайн-навчання охоплює участь у семінарах і лекціях у форматі відеоконференції, виконання домашніх завдань та їх обов’язкова перевірка викладачами. Важливо розуміти, що ваша успішність буде ретельно контролюватися з боку університету. Звісно, як і в денній формі навчання, вас також очікують екзамени та атестації. Існують повністю дистанційні програми навчання, але є і такі, які потребують вашої присутності в університеті, наприклад, на вихідних чи вечорами, або ж лише на іспитах. Онлайн освіта всім не підійде, адже вона потребує неабиякої самодисципліни. Але попри це, дистанційне навчання має безліч переваг.

 

Чому варто обрати дистанційне навчання в університетах Європи, США чи Великої Британії 

 

Отримати диплом закордонного вишу - це не лише престижно, а й корисно для подальшого кар'єрного розвитку. Оскільки у США, Британії, Новій Зеландії чи інших країнах світу є шанс здобути диплом міжнародного зразка, варіант освіти за кордоном стає все більш привабливим для українців. А якщо для отримання такого диплому не потрібно навіть виходити з дому? Це лише одна з наявних переваг онлайн-навчання!

 

Переваги дистанційного навчання за будь-яких умов

 

 

Переваги дистанційного навчання в час карантину

 

 

Недоліки дистанційної освіти

 

 

Скільки коштує дистанційна освіта за кордоном? 

 

Вартість дистанційної освіти за кордоном залежить від багатьох факторів: від кількості обраних дисциплін, від рейтинговості університету, від країни, де знаходиться ЗВО (Англія, Америка, Німеччина, Нідерланди, Італія чи інші країни). Варіантів навчатися дистанційно безкоштовно - майже немає, особливо, якщо ви хочете отримати науковий ступінь і визнаний диплом міжнародного зразка. До того ж, щоб розрахувати вартість дистанційної освіти, варто врахувати і її тривалість (зазвичай від 3 до 8 років - бакалаврат, від 1,5 до 2 років - магістратура). Відтак, приблизна вартість онлайн-навчання в Європі - від 6 000 євро в рік. Ціни на навчання в американському виші стартують приблизно від $16 000 за рік та вище. Проте іноді можна розраховувати на певні знижки, якщо маєте високі результати тестів з англійської або сильний мотиваційний лист.

 

Як підібрати університет для онлайн-навчання?


Щоб не прогадати з вибором університету, потрібно перш за все поцікавитися, чи є набір для іноземних студентів і чи є необхідність приїжджати на навчання (якщо так, то скільки разів). Також, звертайте увагу, чи має обрана вами програма необхідну акредитацію і визнання в країні. Своєю чергою, кількість кредитів та годин навчання розповість вам про складність обраної програми. Якщо для вас важливим фактором є фінансова складова - заздалегідь дізнайтеся вартість та тривалість навчання, щоб правильно усе розрахувати.

 

Яку країну обрати для навчання?

 

У виборі університету для онлайн-навчання, здавалося б, не так важливо відштовхуватися від країни. Проте це не зовсім так. У різних країнах діють різні системи навчання та підходи до освітнього процесу. А окрім цього, різні спеціальності  більш чи менш притаманні певним країнам. Тому зважайте, який варіант вам буде ближчий по духу. Ви плануєте займатися науковою діяльністю? Вам більше підійде академічна Велика Британія або ж Нідерланди зі своїми дослідницькими університетами. Так, в університетах США вас також підготують до наукової сфери, проте підхід до навчання там більш ліберальний. Італія, зокрема, одна з найкращих країн для отримання освіти у модній індустрії. Швейцарія, як відомо, спеціалізується на сфері туризму та готельно-ресторанній справі. Щоб дізнатися про інші освітні особливості тих чи інших країн - звертайтеся до експертів Student Study.

 

Рейтинговість університетів

 

Кожен університет має свої сильні факультети, тому логічніше звертати увагу не лише на загальний рейтинг університету, а й на рейтинг університетів за певною спеціальністю. Для цього корисно користуватися такими онлайн-ресурсами, як QS News Report, The Times Universities Rankings, U.S News Report та інші.

 

Якість дистанційного навчання

 

Університети і США, і Британії, і Нідерландів  та інших західноєвропейських країн зазвичай готові до дистанційного викладання та мають усе необхідне технічне оснащення. Питання лише у тому, чи надає університет таку можливість. Тому щодо якості такого навчання сумніватися не варто, адже зі свого боку університет забезпечить вас усім необхідним для вашого навчання. Для додаткової впевненості, можна ознайомитися з рейтингом дистанційних програм за певним напрямом, як наприклад QS Online MBA 2020 або ж ознайомитися з рейтингом на тому ж  U.S. News Report. 
 

Вступні вимоги на дистанційне навчання

 

Вступні вимоги зазвичай не відрізняються від тих, що діють для денних студентів. Тому готуйте для надсилання результати тестів з англійської (TOEFL або IELTS - найпоширеніші), атестат про повну середню освіту та оцінки за кілька років і мотиваційний лист. Також з вас вимагатимуть підтвердження безперебійного доступу в Інтернет. Додаткові документи вимагаються в залежності від спеціальності та обраного університету. Для того, аби як найвдаліше підібрати для себе програму і не пропустити важливі деталі при вступі - проконсультуйтеся з фахівцями у сфері освіти за кордоном - Student Study завжди на зв’язку!

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.