Поради для першокурсників: ЩО? ДЕ? КОЛИ?

Ви поселилися у вашу кімнату в університетській резиденції, відвідали перші пари … Що ж тепер? Перший рік навчання є ідеальним часом, щоб побудувати фундамент для подальшого перебування в університеті. Це той період, коли у вашому житті з'являються нові друзі та знайомі, а ваше мислення і сприйняття навколишнього світу розпочинає змінюватися.

 

Ось кілька порад, на що варто звернути увагу під час навчання на першому курсі та куди потрібно докласти особливих зусиль:

 

Детальніше про важливість кожної поради розповідають експерти Student Study!

 

Налагодження контактів із професорами - фундамент якісного навчання

 

З кожним роком навчання ви все більше будете пересвідчуватися у тому, наскільки важливо бути у хороших стосунках із вашими університетськими викладачами. Саме вони зможуть надати професійні рекомендації, поради стосовно навчання та допоможуть зрозуміти той матеріал, із яким у вас виникатимуть труднощі.

 

Відвідування різних додаткових занять як варіант особистісного розвитку

 

Часто, вступаючи до університету, першокурсники вже знають, що вони планують робити з рештою їхнього життя, - і  це чудово. Однак, слухаючи додаткові курси, першокурсники можуть розширити своє знання спеціальності, знайти нових друзів, нові інтереси і, можливо, навіть почерпнути для себе нові підходи до навчання.

 

  

 

Пошук себе вже після вступу в університет - це нормально

 

Не дозволяйте упередженому ставленню стосовно ваших життєвих цілей диктувати шлях, який ви обираєте під час отримання вищої освіти. Відкривати нове й змінювати вашу думку - це нормально. Ви можете вступити до університету, бувши переконаним, що збираєтеся бути бухгалтером, дизайнером чи інженером. Але цілком хорошим варіантом є вивчення альтернативних шляхів розвитку вашого життя та пошук того, що ви дійсно хочете вивчати. Розуміння себе та своїх уподобань допоможе вам присвятити себе найкращій професії саме для вас.

 

Встановлення зв'язків допоможе вам у майбутньому

 

Університет - це час для знайомств з новими людьми, час пробувати щось нове. Подумайте про свої інтереси та цілі свого навчання. Чи є клуб, до якого ви могли б приєднатися? Чи є професор, роботою якого ви захоплюєтеся і бути асистентом якого для вас велика честь? А можливо існує студентське братство, про вступ до якого ви мріяли не один рік?  Розбудовуйте свою мережу контактів, оскільки період навчання в університеті - це найсприятливіший для цього час. Ви будете здивовані результатами.

 

Завчасне планування - запорука успіху

 

Обговорюйте з вашим академічним наставником (academic advisor) ваші плани і не бійтеся запитатися його думку, щодо кроків які вам потрібно зробити для реалізації ваших цілей. Складіть план, він допоможе вам зосередитися і не марнувати час.  

 

Інакомислення як показник саморозвитку

 

Ви нерелігійний? Візьміть урок з буддизму. Ви вважаєте себе аполітичним? Відвідайте заняття з політичної філософії. Вам не подобається поезія? Прочитайте Емілі Дікінсон. Університет не повинен бути інтелектуально безпечним простором. Якщо ви хочете справді кинути виклик собі та рости як особистість, ви повинні піддатися думкам та ідеям, які пробудять вас. Якщо ви йдете за течією і просто звертаєте увагу на речі, які підтверджують ваш погляд, тоді ви не опануєте основного, що може дати вам університет.

 

  

 

Руйнування кордонів своєї сором’язливості стане перевагою в майбутньому

 

 Уже на початку першого навчального року проявіть себе на кампусі, шукаючи можливості лідерства в організаціях, особисто знайомтеся з професорами, зверніться до старшокурсників за порадою. Знаходьте програми стажування, проходьте програми студентського обміну. Проживайте кожен день на 100%. І ніколи не бійтеся запитувати. Ви будете здивовані, але ви отримаєте відповіді та поради, на які навіть не сподівалися. 

 

Підготовка до пошуку роботи важлива вже з першого курсу

 

Підготуйте CV, заповніть профіль в LinkedIn і не забувайте його оновлювати, слідкуйте за своїми соціальними мережами. Можливо, навіть розпочніть блог або подкаст! Через чотири роки вам потрібно буде показати те, що робить вас чудовим кандидатом для роботи, магістратури чи іншого післядипломного шляху, який ви оберете. Сильне портфоліо, в якому буде видно ваш інтелект, отриманий досвід та вашу яскраву особистість, допоможе вам виділитися.

 

Перший рік далеко від дому, в незнайомій країні, навчання на мові, яка не є рідною - це і лякає, і надихає. Це не буде просто, але все у ваших руках. Головне не боятися і не здаватися! Розставляйте правильно пріоритети, і ніколи не відкладайте нічого на завтра, бо завтрашній день буде сповнений новими завданнями і пригодами, а до них потрібно підготуватися вже сьогодні. Хочете дізнатися більше про те, що чекає майбутніх першокурсників, які розглядають вступ до університетів США, Британії, Європи та Нової Зеландії? Фахівці компанії Student Study радо допоможуть вам розібратися в усіх особливостях освіти за кордоном. Реєструйтеся на безкоштовну консультацію та знайдіть відповіді на всі свої питання стосовно закордонної освіти.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.