Приватні та державні університети: у чому різниця?

Державні університети в Україні мають вищий ступінь довіри, ніж приватні. Можливо саме через це більшість батьків та студентів, цікавлячись освітою за кордоном, з перших хвилин розмови ставлять питання про статус закладу вищої освіти в тій чи іншій країні. А відношення батьків до категорії «приватних» університетів - скептичне, навіть недовірливе. Чи є підстави не довіряти приватним університетам за кордоном? 

 

Найрейтинговіші університети США

 

Чи знали Ви, що University of Harvard - мрія багатьох амбітних студентів - був заснований англійським місіонером та філантропом Джоном Гарвардом саме як приватний освітній заклад ще у сімнадцятому столітті? При цьому він має репутацію найвпливовішого університету не тільки на території Америки, але у всьому світі.

 

Відома асоціація найстаріших університетів США - Ліга Плюща (Ivy League) - охоплює вісім приватних ЗВО, що протягом багатьох десятиліть займають перші місця світових рейтингів. А завдяки спонсоруванню мультикорпораціями, які потім приймають на роботу випускників, також знаходяться серед найбагатших академічних закладів світу.

 

  

 

Престижні британські університети

 

На противагу американським, усі британські університети Russell Group (24 найпрестижніші заклади вищої освіти Об’єднаного Королівства)  - державні; вони фінансуються як місцевими великими компаніями, так і владою Великої Британії.

 

До цієї групи входять також і University of Oxford, і University of Cambridge. На базі сучасних технологічних лабораторій, тут проводять важливі дослідження, що дозволяє цим університетам ставати повноцінними працедавцями.

 

  

 

Заклади вищої освіти Нідерландів: дослідницькі та прикладні університети

 

Іншим прикладом розмежування академічних закладів можуть стати Нідерланди. В цій країні, крім дослідницьких університетів, також існують університети прикладних наук (Universities of Applied Science). Вони мають окремий статус і є аналогом коледжів чи політехнічних інститутів. Не зважаючи на те, що вони фінансуються державою і є акредитованими владою Нідерландів, вони все ж є окремим типом освітніх закладів, оскільки спеціалізуються виключно на практичних знаннях та навичках, які потрібні для роботи, і не проводять жодної дослідницької діяльності.

 

Дослідницькі ЗВО Нідерландів здебільшого носять статус державних, входять у світові рейтинги (як наприклад університет Амстердаму - University of Amsterdam) та мають не лише програми бакалаврату чи магістратури, а й вищі академічні ступені (докторантура, тощо).

 

Державні університети Німеччини та інших країн Європи

 

У більшості європейських країн: Німеччина, Італія, Іспанія, Франція і т.ін, навчання в державних університетах проводиться офіційною державною мовою. Саме вони входять у місцеві та світові рейтинги університетів та відомі своєю академічною підготовкою. Для українських студентів буде важко вступити до них одразу по закінченню школи, адже на момент вступу абітурієнту вже має виповнитися 18 років, а рівень володіння мовою навчання повинен бути не нижчим за В2.

 

Рейтинги найкращих університетів світу - кому довіряти?

 

Репутація державних чи приватних університетів визначається не суб’єктивною думкою, що закріпилася в межах української реальності, а країною, фінансуванням, академічною складовою та світовим рейтингом, який можна перевірити на онлайн ресурсах 

 

Що обрати - державний чи приватний університет? 

 

Якщо говорити про закордонні заклади освіти, і державні, і приватні університети можуть бути однаково рейтинговими. Якість освіти у ЗВО скоріше  залежатиме від акредитації університету, а не від форми його власності. Але щоб зробити правильний для себе вибір університету - зверніться до професійних консультантів в освітній сфері - експертів Student Study! Ми надамо відповіді на всі ваші питання, що стосуються освіти за кордоном!

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.