Програми середньої освіти - GCSE, IB, A-level, Foundation. З чого краще розпочати і чим завершити?

Широкопрофільна програма GCSE 

 

 

GCSE (General Certificate of Secondary Education) - ця складна для вимови назва (українською - “джі-сі-ес-і”) позначає програму навчання для учнів міжнародних та британських шкіл, які закінчують середню школу, складають відповідні екзамени і отримують “загальний сертифікат про середню освіту” (англійською - General Certificate of Secondary Education). Ця академічна кваліфікація була запроваджена в школах Англії, Уельсу та Північної Ірландії ще у 1988 році. Її мета полягала у тому, щоб надати підтвердження учням, які досягли 16-річного віку, про те, що вони отримали базову середню освіту. Після завершення програми GCSE учні мають змогу покинути школу, або ж продовжити навчання у старшій школі.

 

GCSE - це гнучка 2-річна програма середньої освіти, яка націлена на подачу широкого спектра знань. Ця програма готує учнів до навчання на програмах старшої школи, які зазвичай фокусуються на підготовці до університету, тому саме з GCSE найчастіше розпочинають свій міжнародний академічний шлях іноземні студенти. Без бази, яку дає програма GCSE студентам досить складно втриматися серед найуспішніших учнів у старшій школі. Навчання на GCSE передбачає вивчення обов’язкових предметів (зазвичай це математика та англійська мова), а також 3-4 предметів на вибір учня. Всього учень вивчає від 6 до 10 предметів. 

 

Для вступу на GCSE учневі повинно виповнитися 14 років. 15-річні учні теж можуть вступати на GCSE, в такому випадку тривалість навчання на даній програмі буде 1 рік. 

 

Що потрібно для вступу?

 

Міжнародна програма IB

 

 

IB (International Baccalaureate) або “міжнародний бакалаврат” у своєму найвідомішому та найпоширенішому значенні - це одна з програм старшої школи, яка готує учнів до вступу у заклади вищої освіти. Українською абревіатура IB вимовляється як “ай-бі”. Проте насправді, ІВ має також і ширше розуміння - це міжнародна фундація, яка створює та оновлює свою систему освітніх програм підготовки школярів від 3-річного до 19-річного віку.   

 

International Baccalaureate не є класичною програмою в Британії.  Міжнародна дворічна програма була відкрита в середині минулого століття і прийшла до Великої Британії, як і в інші країни світу, зі Швейцарії. За 50 років система стала дуже популярною, особливо серед приватних шкіл, оскільки спочатку створювалася для дітей дипломатів. Швейцарське походження програми і її поширеність серед селективних шкіл стало знаком ексклюзивності та якості. До того ж її перевагою є спрямування на розвиток цілісної різносторонньої особистості, формування характеру та широкого кругозору.

 

Програма ІВ має чітку структуру навчання: вивчення 6 предметів (мова та література, додаткова мова, гуманітарні та соціальні дисципліни, математика, мистецтво, наука), складання іспитів в кінці навчального року, проведення досліджень і написання есе. Також, тут вивчають курс Theory of Knowledge (опанування базових академічних навичок). Окрім цього, ІВ охоплює спортивні заняття, мистецтво та волонтерство. Навчальний план IB побудований таким чином, що учні не звужують значно свої можливості для навчання у закладах вищої освіти, коли вони роблять свій вибір предметів в 16 років.

 

Що потрібно для вступу?

 

Британсько-міжнародна освітня програма A-level

 

 

 A-level (Advanced Level) - ще одна програма старшої школи, яка готує учнів до вступу в університети. Українською вимовляється “Ей-левел”.  Ця програма вважається суто британською, адже є офіційною кваліфікацією національної освітньої системи британських шкіл. Вона була впроваджена в Британії ще в середині 20-го століття, а згодом інші країни розробили власні схожі програми з такою ж назвою, що надало програмі  A-level міжнародного значення. 

 

 A-level дає прекрасну можливість визначити коло своїх інтересів ще до університету. Ця програма передбачає чітку визначеність зі спеціалізацією. Студенти A-level зазвичай вивчають три або чотири предмети, які знадобляться їм для вступу. Часто на першому році програми вивчають 4 предмети, щоб за підсумками проміжних іспитів зрозуміти, де вищі шанси отримати високий бал, і згодом на останньому році зосередитися на 3 найбільш перспективних предметах, не відволікаючись на зайве.

 

Що потрібно для вступу?

 

Підготовчий курс “Foundation”

 

 

Програма Foundation (українською вимовляється “фаундейшн”) є однією із найпопулярніших програм серед іноземних студентів. Її ще іноді називають “нульовим курсом”, адже після неї вступаєш на перший курс університету. 

 

Foundation - це переважно 1-річна програма підготовки до навчання в британських, ірландських або нідерландських  університетах. Вона створена спеціально для тих, хто не має як мінімум 12 років середньої освіти. Foundation підходить також для міжнародних студентів, які не досягли потрібного віку для вступу або ж не мають потрібного для вступу на перший курс рівня володіння англійською мовою. Цю програму можна пройти на базі університету, школи-пансіону або міжнародних освітніх центрів.

 

Що потрібно для вступу?

 

Підсумовуючи, при виборі програми для навчання враховуйте вік дитини і мету її навчання. Для молодших підлітків, які їдуть на навчання за кордон, щоб краще адаптуватися до тамтешніх умов та освітніх підходів - ідеально підходить GCSE. Для тих, хто вже досяг 16-річного віку - постає ширший  вибір. Для тих, хто точно визначився з майбутньою професією - краще підійде A-Level і Foundation. Для тих, кому легко даються і гуманітарні, і технічні предмети - варто розглянути систему IB. У будь-якому випадку, фахівці Student Study завжди раді прийти на допомогу в питаннях вибору програми та вступу.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.