Щасливий студент - успішний студент: 20 країн, де щастя є

Ви ще не визначилися з країною, у якій хотіли б навчатися? Маємо для вас кілька підказок у вигляді рейтингу найщасливіших країн у світі. Освітня подорож - чудовий шанс змінити своє життя на краще не лише в далекій перспективі, а й у моменті. Чому в одних країнах люди почуваються щасливими у своїй більшості, а в інших - ні? Чи впливає щастя на академічну успішність? Як стати одним із щасливчиків - розповідаємо у нашій статті.


Щастя можна виміряти
 

2020 рік приносить багато втрат. Пандемія вносить свої корективи у звичне для нас життя. Попри це, 20 березня, у Міжнародний день щастя,  було опубліковано щорічний звіт World Happiness Report, підготовлений експертами для ООН. Рівень щастя вимірювали з допомогою голосування та з урахуванням 6 факторів: рівень ВВП, очікування від життя, щедрість, соціальна підтримка, свобода, корупційний рівень. Вже третій рік підряд список найщасливіших країн у світі очолює Фінляндія. Другу та третю сходинки відповідно зайняли Данія та Швейцарія. 

 

Щастя в умовах пандемії

 

Вам може здатися дивним, що в ці складні часи люди здатні почуватися щасливими, проте автори звіту запевняють, що часи випробувань можуть підвищити рівень відчуття щастя. “Глобальна пандемія вносить певні ризики стосовно основних компонентів, важливих для відчуття щастя, зокрема це стосується здоров’я та прибутку” - пояснюють автори звіту.  “Як було досліджено на прикладах землетрусів, повеней, штормів, цунамі й економічних криз, у критичних ситуаціях люди прагнуть і знаходять шляхи для того, щоб об’єднуватися, співпрацювати в команді для відновлення свого зруйнованого життя. Люди приємно дивуються готовності інших допомагати й працювати на суспільну користь. Іноді це стає причиною неочікуваного зростання рівня щасливості після катастроф”.


Чи залежить успіх студента від рівня його щасливості?

 

Нещодавні дослідження студентів та викладачів Гарвардського університету виявили зв’язок між відчуттям щастя та академічною успішністю учнів та студентів. Опитування учнів та вчителів показало, що учні, які почуваються щасливими, мають кращі академічні результати, ніж їхні однолітки, які не вважають себе щасливими. Натомість, якщо ж говорити про зворотну залежність, академічна успішність у школі чи університеті не є причиною щастя у дорослому віці. Як запевняють вчені, причина щастя полягає у теплих стосунках з іншими людьми, емоційному здоров’ї, а також середовищі підтримки та готовності інших допомогти. Не останню роль у відчутті щастя відіграє добробут в країні проживання. 

 

Міста та країни, де люди найщасливіші

 

Вперше було також створено рейтинг 2020 найщасливіших міст у світі, топ-10 з якого переважно складається зі скандинавських містечок.  Очолила цей рейтинг столиця Фінляндії - Гельсінкі. Цікаво, що для створення цього рейтингу використали інший підхід оцінювання рівня щастя. У цьому випадку опитуваних попросили самостійно оцінити свій рівень щастя, не враховуючи зовнішні фактори, які в теорії можуть впливати на певних осіб.

 

 

Якщо не знайшли приводів оселитися саме у цих містах - долучайтеся до щасливих жителів наступних країн! Тут ви знайдете країни (позначені червоним кольором), де  діють партнерські університети освітнього агентства Student Study, тому там у ролі студента ви можете опинитися без зайвих турбот, звернувшись до наших експертів:

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.