ТОП-5 країн для здобуття освіти 2020 згідно з U.S. News & World Report

Сучасна молодь вже через кілька років керуватиме цим світом. Їхні думки та дії формуватимуться під впливом їхніх знань та досвіду. Тому освіта наразі є чудовим способом передбачати майбутнє нації.   

 

Видання U.S. News & World Report опублікувало рейтинг країн, які на думку опитуваних є найкращими для навчання у 2020 році. Рейтинг базується на трьох аспектах: якісно розвинена державна система освіти, бажання людей навчатися в університетах країни і наявність топових вишів у країні. Перемогли країни, де діє і федеральна система освіти, і де, водночас, освіта децентралізована. До вашої уваги топ-5 країн для найкомфортнішого навчання.

 

 No. 5: Освіта у Франції

 

  

 

Вплив Франції на світ важко переоцінити. Це одна з найстаріших й найкраще розвинутих країн у Західній Європі, яка розширює свої кордони на весь світ завдяки науці, політиці, економіці й культурі.

 

Освіта у Франції базується на національній програмі і є обов’язковою для дітей віком 6-16 років. Попри це, багато дітей розпочинають свій освітній шлях ще з дошкільного віку і продовжують у вищій школі після 16 років. Щороку, випускники шкіл вступають на бакалаврат, якщо прагнуть здобути вищу освіту. Важливу роль в освітньому житті Франції відіграє філософія, адже ця країна є батьківщиною Вольтера, Декарта й багатьох інших відомих мислителів. 

 

Серед спеціальностей, які обирають іноземці студенти у Франції особливою популярністю користуються мода та дизайн, мистецтво, графічний дизайн, бізнес та кулінарія. Всі ці спеціальності в країні можна вивчати англійською мовою. 

 

No. 4: Навчання в Німеччині

  

 

Німеччина, країна з найчисельнішою нацією у Європейському Союзі,  має одну з найпотужніших економік у світі і досить вагому репутацію на міжнародній арені. Рельєфно, країна охоплює і північні рівнини з доступом до Північного та Балтійського морів, і Баварські Альпи на півдні, межуючи з 9 країнами.

 

Концепція дитячих садочків, як підготовки до школи, була створена та застосована вперше у 1840 році у Німеччині та належить авторству Фрідріха Фребеля. Дитячі садочки і досі є складовою не лише німецької освіти, а й інших країн. Після 4 років у початковій школі, освітній шлях німецьких учнів розгалужується на 3 типи середніх шкіл: гімназії (для тих, хто хоче вступати в коледж після цього),  "Realschule" (для тих, хто хоче мати “офісну роботу”) і загальну школу (для робітничих та ремісничих спеціальностей).  Студенти німецьких освітніх закладів є одними з наймолодших у світі, проте їхня успішність, згідно з міжнародною оцінкою PISA, є вищою, ніж середня, і постійно покращується. 

 

Для іноземних студентів Німеччина пропонує навчання як німецькою, так і англійською мовами. В країні знаходить низка приватних університетів, в яких викладання проводиться виключно англійською мовою, а найбільш поширеним спеціальностями у них є бізнес та менеджмент. 

 

No. 3: Освітня система Канади

 

  

 

Канада займає значну частину Північно-Американського континенту, що робить її другою за величиною країною світу, після Росії. Густота населення Канади досить низька, а більшість її жителів мають домівки на відстані не далі, ніж 125 миль від кордону з США.  Північна незайманість природи відіграє важливу роль в ідентичності канадців, як і їхня привітність до іммігрантів. 

 

Початкова та середня освіта в Канаді - безкоштовні і обов’язкові для дітей з 5-6 років. Відповідно до конституції, освітня система децентралізована, тобто може різнитися від провінції до провінції. Попри вороже ставлення до децентралізованих систем, канадські учні мають успішність вище середнього згідно з PISA. Єдина несприятлива для студентів особливість полягає у тому, що Квебек вимагає 2 роки спеціалізованої школи перед вступом в університет.

 

Вища освіта в Канаді є досить якісною, проте відчутно дешевшою для міжнародних студентів ніж, до прикладу, у США. 5 канадських вишів входять у сотню найкращих університетів світу згідно з Times Higher Education World University Ranking 2020. Водночас багато міжнародних студентів обирають навчання на програмах диплому або сертифікату в коледжах, які є коротшими по часу та дешевшими по вартості. 

 

Ще однією перевагою отримання освіти в Канаді для міжнародних студентів є її міграційна політика та легкість з якою студенти можуть працевлаштуватися після завершення навчання та отримати громадянство в перспективі.  

 

No. 2: Освітнє питання у Великій Британії 

 

  

 

Британці - високорозвинена нація, яка здійснює суттєвий економічний, політичний, науковий та культурний міжнародний вплив. Ця острівна країна розташувалася на північному заході Європі, охоплюючи Англію, Шотландію, Уельс та Північну Ірландію. 

 

У Британії діти зобов’язані відвідувати школу з 5-річного віку до 16 років, проходячи 4 ступені середньої освіти. Класичні і сучасні заклади середньої освіти часто різнилися, тому це призвело до утворення більш комплексних шкіл, які задовільняють більшість освітніх потреб. Успішність британських учнів визнана середньою згідно з оцінюванням PISA. В країні також знаходиться велика кількість шкіл-пансіонів, які приймають міжнародних студентів із різного віку.

 

Що ж стосується вищої освіти, Британія - це країна, в якій діє понад 395 університетів та коледжів, 3 з яких входять у топ-10 вишів світу (Times Higher Education World University Ranking 2020). Кваліфікаційні програми в британських вишах зазвичай тривають менший період, ніж в інших країнах. Так бакалаврат триває три роки, а магістратура один рік. Не дивлячись на це, британська вища освіта визнається роботодавцями в усьому світі завдяки своїй бездоганній репутації. До того ж, саме у цій країні відбувається безліч наукових досліджень світового класу. 


No. 1: Освіта в Сполучених Штатах Америки

 

  

 

Сполучені Штати Америки - північно-американська держава, яка має домінантну економічну, політичну та військову потужність на світовому рівні. Водночас, її культурний вплив теж охоплює усю планету через кіно, музику та телебачення. 

 

У 2020 році США визнано країною номер 1 для отримання освіти. Державна система освіти фінансується переважно з федерального бюджету та бюджету штату, що формується з податків. Учні навчаються 13 років - від дитсадка до старшої школи, і лише 45% випускників продовжують освіту, вступаючи у заклади вищої освіти, про що заявляє Національний центр освітньої статистики -  National Center for Education Statistics. Водночас, саме у США знаходиться 7 з 10 найкращих університетів світу.  

 

На відміну від британської системи освіти, де вже з першого року навчання студенти заглиблюються у свою спеціалізацію, вища освіта в США передбачає широке охоплення базових тем, а безпосередній профіль обирається лише на останніх курсах. Бакалаврат в США триває 4 роки, а магістратура 2 роки. Після завершення навчання міжнародні студенти мають можливість залишитися в країні протягом одного року для працевлаштування. Для випускників зі STEM спеціальностей даний період становить 29 місяців. 

 

Для тих, кому цікаво, які ще країни є найкращими для навчання, ось повний список:

  1. 1. США

  2. 2. Велика Британія

  3. 3. Канада

  4. 4. Німеччина

  5. 5. Франція

  6. 6. Швейцарія

  7. 7. Австралія

  8. 8. Швеція

  9. 9. Нідерланди

  10. 10. Данія

  11. 11. Японія

  12. 12. Норвегія

  13. 13. Австрія

  14. 14. Нова Зеландія

  15. 15. Фінляндія

  16. 16. Італія

  17. 17. Люксембург

  18. 18. Іспанія

  19. 19. Сингапур

  20. 20. Португалія

 

Компанія Student Study співпрацює з переважною більшістю країн з цього списку, пропонуючи середню, вищу та короткострокову освіту. Якщо вас цікавить навчання в цих країнах - звертайтеся до наших освітніх експертів.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.