University of St.Andrews та їхня програма сталого розвитку

University of St. Andrews - найстарший та найрейтинговіший університет Шотландії. Він посідає 2 місце в рейтингу британських університетів (згідно з the Guardian Unversity league tables 2020) та 198-е місце у світі (за Times The World University Ranking 2020). Протягом останнього десятиліття університет проводить активну політику із захисту навколишнього середовища.

 

Слідом за  глобальними ініціативами по скороченню викидів парникових газів, Університет Сент-Ендрюс також працює над тим, щоб зменшити свій викид вуглецю. Це не дивно, оскільки Шотландія прагне почати використовувати виключно відновлювані джерела енергії (наприклад, вітрову, гідроенергетичну та сонячну енергію) для виробництва електроенергії.

 

Екологічна першість University of St Andrews: чиста енергія з біомас 

 

Університет Сент-Ендрюс давно прагнув стати першим у Великій Британії вуглецево-нейтральним університетом для споживання енергії. Нещодавня розробка центру енергозбереження Guardbridge в кампусі “Eden" робить St. Andrew’s на один крок ближче до цієї мети. З 6 грудня 2017 р., центр почав генерувати "чисту енергію", використовуючи установку з біомаси, яка спалює стійку деревину від місцевих лісів. Котли на біомасі виробляють гарячу воду, яка  викачується під землю від Guardbridge до Сент-Ендрюса. Потім її буде використано для підігріву лабораторій та 17 будівельних комплексів на північному Хофі. Установки з біомаси мають найнижчі витрати на встановлення, є вуглецево-нейтральними, та, як наслідок, електроенергія для жителів стає дешевшою. Цей проєкт коштував Сент-Ендрюсу понад 25 мільйонів фунтів та дав можливість створити понад 225 робочих місць у кампусі "Eden" в Guardbridge. Крім того, університет виграв престижну премію Sustainable Development на шотландських Green Energy Awards в грудні 2016 року; головний національний приз.

 

 

 

Енергія вітряків як ще один проєкт University of St Andrews

 

Амбітна ціль, спрямована на досягнення вуглецевої нейтральності університету, буде доповнена іншими проєктами, а саме вітрогенератором Кенлі. На південь від Сент-Ендрюса розташована невелика вітряна ферма, яка має виготовляти енергію безпосередньо для університету. Очікується, що станція з шести турбінами та генераторною потужністю 12 мегаватів збереже близько 19 000 тонн викидів на рік. Це, у поєднанні з удосконаленими університетськими будівлями, завдяки яким витрати на енергію знизилися, просуває Сент-Ендрюс на шляху до досягнення своєї природоохоронної мети.

 

Тенденції в екології Шотландії

 

Своєю чергою, енергетичний план уряду Шотландії вимагає, щоб до 2020 року 100 відсотків споживання електроенергії здійснювалося завдяки використанню відновлюваних джерел. З огляду на це, ціль університету щодо нейтралітету вуглецю в споживанні енергії відповідає нинішнім шотландським тенденціям. Новий центр Guardbridge є "важливою віхою для того, щоб стати першим університетом, який буде вуглицево-нейтральним у використанні енергії", - повідомив професор Мапстоун.

 

Різноманітність проєктів демонструє, що університет робить прогресивні зусилля для зменшення викидів та витрат, таким чином він підтверджує свою спроможність стати першим навчальним закладом з вуглецевої нейтралізації у Великій Британії. Інвестиції, зроблені в енергетичному та вітровому центрах, були надзвичайно важливими для досягнення незалежності в енергетичному плані, а також разом зі зменшенням викидів вуглецю, вони мають принести економічну вигоду.

 

Спеціальність Sustainable Development в University of St Andrews


Для студентів, зацікавлених у вивченні альтернативних джерел енергії в University of St. Andrews доступні програми бакалаврату та магістратури у сфері Sustainable Development, а для учнів у віці 16-18 років є змога пройти літню програму у цьому напрямку. Експерти з освіти за кордоном з компанії Student Study завжди готові допомогти Вам з процесом вступу та підбору університетів. Звертайтеся, щоб дізнатися більше про спеціальності, які вас цікавлять.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.