Види стажувань під час навчання в США та Великій Британії

Якісне навчання, сильна теоретична база та досвідчений викладацький склад є головними показниками при виборі країни та навчального закладу. Батьки та студенти, як правило, велику увагу приділяють рейтингам університетів, які базуються на рівні досліджень, а не на практиці й можливостях працевлаштування після отримання ступеня бакалавра. Безумовно, ці показники важливі, але не менш важливим є і досвід роботи, незалежно від того, закінчили ви університет місяць чи рік тому.

 

Можливостей для проходження стажувань під час навчання величезна кількість, але кожній країні притаманні свої особливості.

 

  

 

Програми стажування у США

 

Наприклад, в США існують програми CO-OP та OPT / CPT. Програми CO-OP пропонуються лише в деяких університетах США та їхня основна відмінність полягає в тому, що програма є частиною навчальної програми, але при цьому студент працює 40 годин на тиждень за фахом, отримує зарплату, має можливість зарекомендувати себе для подальшого працевлаштування або отримати необхідні для конкретної сфери зв'язки. А після закінчення навчання випускники не втрачають можливості залишатися в країні для працевлаштування, а скоріше навпаки, мають перевагу перед іншими випускниками. Безумовно, щоб отримати бажану посаду та отримати честь стати частиною, хоча б на деякий час, відомої та успішної компанії, необхідно виділитися серед інших аплікантів. І університет в такий момент супроводжує кожен крок студента: від перевірки вашого профілю в соціальних мережах до підготовки до співбесіди.

 

Стажування OPT/CPT 

 

OPT/CPT програми є більш поширеними серед американських університетів, студенти всіх університетів мають право на проходження стажувань за даними програмами. CPT (Curricular Practical Training) - це програма, яка тимчасово дозволяє міжнародним студентам, які мають візу F-1, отримати практичний досвід, безпосередньо пов'язаний з їх спеціалізацією шляхом оплачуваного або неоплаченого стажування. Він має бути частиною встановленої навчальної програми.

 

Стажування розраховане на 12 місяців, протягом яких студент може працювати як 40 годин на тиждень, так і з частковою зайнятістю, не більше 20 годин на тиждень, не перериваючи при цьому навчання у ЗВО. Також є можливість працювати й в період канікул. Однак, якщо студент працює з повною зайнятістю при проходженні СРТ, згодом він не зможе претендувати на ОРТ.

 

Програми стажування OPT

 

OPT (Optional Practical Training) - це також професійне оплачуване стажування, але на відміну від СРТ, воно доступне як під час навчання, так і після його завершення. ОРТ розраховане максимум на 12 місяців. Випускники за спеціальностями зі списку STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) можуть проходити стажування протягом 29 місяців.

 

  

 

Практика та стажування у Великій Британії

 

У Великій Британії система проходження стажувань інша. В університетах пропонується sandwich year, коли студенти після 2 курсу протягом академічного року проходять оплачуване або неоплачуване стажування в компанії. Це стажування не є частиною навчальної програми, тому тривалість бакалаврату в такому випадку розтягнеться на рік і буде сумарно тривати 4 роки.

 

Єдиним мінусом програми є лише те, що вона доступна не на всіх спеціальностях і не у всіх університетах. Але переваги стажування неоціненні, оскільки рік роботи за спеціальністю дозволить не лише навчитися справлятися зі стресовими ситуаціями в короткий термін, а й створити нову мережу знайомств, необхідних у вашій сфері, застосувати отримані знання на практиці і претендувати на вищу посаду після закінчення навчання.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.