Вища освіта у Новій Зеландії: чого очікувати?

Нова Зеландія - це країна, яка перш за все відома своїми краєвидами неземної краси. Отже, естетична насолода природою - це перше, чого точно очікують ті, хто обирає цю країну для отримання вищої освіти. Чим ще може здивувати або ж захопити ця невеличка дальньоокеанська країна? Що потрібно знати про Нову Зеландію тим, хто мріє про навчання за кордоном, але ще не визначився для себе з локацією? 

 

Університети та спеціальності острівної країни

 

Перше, що цікавить абітурієнтів, це наявність рейтингових університетів та спеціальностей у країні, яку вони обирають для навчання. У Новій Зеландії є лише 8 університетів, але всі вони пропонують освіту найвищої якості:

 

Отже, виходячи з того, що університетів так мало, вибір спеціальностей може здатися обмеженим. Проте у цих університетах можна вивчати безліч сфер. Наприклад, у державному Auckland University of Technology (топ-500 згідно QS World University Rankings 2020) доступні навчальні програми з культурно-соціальним нахилом, спеціальності у сфері бізнесу та правознавства, дизайну та креативних технологій, галузь охорони здоров'я, екології та факультет розвитку Маорі (корінне населення Нової Зеландії). А ось у Massey University, який теж є державним університетом,  (287-е місце у рейтингу QS World University Ranking 2020) окрім всього іншого, доступні ще й унікальні для Нової Зеландії спеціальності з авіації,  вирішення диспутів, ветеринарної медицини і нанонаук. В інших університетах острова таких програм немає.

 

Система освіти в Новій Зеландії

 

Новозеландська система освіти заснована на британській освітній моделі. Тамтешні університетські програми відомі своєю якістю викладання та покращеними технічними умовами. До того ж, уряд Нової Зеландії уважно та відповідально контролює та забезпечує цю високу якість освіти. Тому студенти можуть тут насолоджуватися практично-орієнтованим навчанням та високими стандартами викладання.  Вимоги до вступу на більшість університетських програм у Новій Зеландії є відносно доступними. Перш за все, через те, що конкурентність у вступі тут не надто висока. По-друге, достатньо мати хороші оцінки у школі, не обов’язково найвищі, для того щоб успішно навчатися в університеті. Окрім цього, вступних вікових обмежень там немає. 

 

Вартість навчання у Новій Зеландії

 

Скільки коштує навчання у Новій Зеландії - залежить від обраного закладу та спеціальності, тому для того, щоб дізнатися точну інформацію - варто поцікавитися на сайті обраного університету або запитати в експертів Student Study.  Якщо ж говорити про орієнтовну вартість - навчання на бакалавраті коштуватиме від $18,000 до $25,000 за рік, магістратура - від  $25,000 до $40,000. 

 

Новозеландське студентське життя: вартість проживання, харчування та розваг

 

Американський долар зараз коштує 1.70 новозеландських доларів, але життя на далекому від нас південному острові може обійтися дешевше, ніж в США, Австралії, Великій Британії чи Канаді. Харчування, проживання та транспорт є доступними для кожного.  За рік ці витрати можна вписати у $ 12,000 – NZ $ 15,000. Зазвичай, на їжу студенти витрачають близько 15 доларів на день, а ще проживання в сім’ї часто включає харчування, тому вигідно вибирати таку опцію. Так, проживання у великих містах коштує більше, ніж життя у провінції незалежно від країни, Нова Зеландія не є виключенням. Проте тут міста пропонують безліч культурних заходів, фестивалів та концертів з вільним входом або зі знижками для студентів, тому безкоштовних розваг у місті вистачить кожному. Говорячи про відпочинок на природі - один день прогулянки чи кемпінгу у національному парку часто також є безкоштовним. 

 

  

 

 

Витрати

Їжа

$11.80 - недорога їжа

$54.30 - зустріч у середньостатистичному ресторані 

Місячна плата за оренду житла 

$550 за кімнату у гуртожитку

$510 за квартиру зі співмешканцями 

$971 за приватну квартиру

Комунальні послуги

Близько $112 за місяць

Транспорт по місту

$96 за місяць

Особисті витрати

Спортзал (місяць): $37

Квиток в кіно: $9.50

Пиво: $5

Капучино: $3

Пара джинсів: $69

Усі витрати

Близько  $3,000 - $4,500 за 1 семестр (без навчання та перельотів)

 

Погода на островах

 

Протягом дня часто ви зможете відчути на собі всі 4 сезони в погоді, тому готуючись до подорожі в Нову Зеландію - на “землю довгої білої хмари“ - обов'язково захопіть з собою светри, дощовики та пальта. Оскільки це гірська країна, температура тут коливається зазвичай від 8 до 22°C. І що для нас найдивніше, найхолодніша пора року  тут - літо. Також розраховуйте, що чим вище у горах ви знаходитеся, тим холодніша погода вас очікує. Тому збираючись на кемпінг - не забудьте теплі речі.

 

Безпека для іноземців

 

Нова Зеландія - це безпечна та стабільна країна з досить спокійним способом життя. Згідно з Global Peace Index 2019, вона знаходиться на 2 місці найбезпечніших країн світу.  Тут низький рівень злочинності, а також політично-стабільна ситуація. А найприємніше - місцеві жителі досить відкриті та гостинні до міжнародних студентів, їхня лояльність і толерантність проявляється до кожного,  незалежно від релігії, соціального статусу і статі. Окрім того, Нова Зеландія входить у 10-ку найщасливіших країн планети, вже кілька років поспіль займаючи почесне 8-ме місце.      

 

  

 

Візове питання та робота в Новій Зеландії

 

Для навчання у Новій Зеландії українцям потрібна студентська віза. Цікава особливість полягає у тому, що студентська віза дозволяє іноземцям не лише навчатися у країні протягом 4 років, але й працювати 20 годин на тиждень, а в період канікул - студенти можуть працювати повний робочий день. Ще один приємний бонус - це можливість платити за навчання в університеті вже після отримання візи. Звісно, підготувати всю суму для оплати потрібно заздалегідь. Документи на візу охоплюють підтвердження про зарахування в університет, фінансові документи, які засвідчують, що у вас достатньо коштів для навчання та проживання,  паспорт та фото і підтвердження оплати візового збору. Також, посольство може вимагати певні медичні документи. 

 

Як і в будь-якому візовому питанні, тут є безліч особливостей, які варто враховувати при подачі. У цьому питанні та в інших освітніх деталях, пов’язаних з Новою Зеландією, вам готові допомогти фахівці Student Study - наші консультації безкоштовні. Ми розкажемо, чого дійсно варто очікувати, обираючи для себе освіту за кордоном!

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.