Вища освіта за кордоном: ціна питання

Найделікатніше питання, яке турбує усіх: скільки коштує освіта за кордоном? Зазвичай, якщо сумувати витрати на навчання, проживання, харчування, транспорт та розваги на весь період навчання - це десятки тисяч в іноземній валюті. Чи справді ці числа такі страшні, як нам здається? Чи можна розраховувати на знижки, стипендії та гранти? Відповіді на фінансові питання 2020 - у цій статті від експертів Student Study.

 

Середня вартість навчання в найдорожчих країнах світу

 

Країни з найстабільнішою та найкращою економічною ситуацією є найдорожчими в питаннях освіти, особливо, якщо говорити про освіту для іноземців. Так, часто саме міжнародні студенти змушені платити в рази більше за місцевих жителів. Це пов'язано з політикою уряду, а також з курсом валют, який для нас здається занадто високим, і з загальним рівнем життя в тій чи іншій країні. 

 

Якщо говорити про найдорожчі країни, які славляться своєю якістю в питаннях освіти - до них належать США, Британія та Швейцарія. Вартість вищої освіти у Швейцарії коливається від 27,600 до 80,000 CHF / рік. Найчастіше у Швейцарію їдуть вивчати готельно-ресторанну справу, туризм та бізнес. Не надто відстає у цінових показниках і США з цінами від 25,000 до 70,000 USD / рік. Тут спектр вибору спеціальності досить великий, адже як і Велика Британія, країна англомовна і до вибору студентів найрізноманітніші спеціальності. Вартість навчання в Британії стартує від 12 450 GBP / рік і може досягати цифри близько 40 000 GBP за рік, в залежності від спеціальності, рейтингу та локації університету.

Вигідні пропозиції вищої освіти в США, Британії та Європі

 

Попри досить високу середню вартість навчання в означених країнах, завжди бувають винятки. Зокрема, у Великій Британії є низка університетів, які пропонують знижки для міжнародних студентів. Так, до прикладу, у Solent University, вартість навчання складає близько 15 000 фунтів / рік, але завдяки знижкам цю вартість можна знизити до 9 000 фунтів на рік. Вигідна пропозиція, чи не так? У США, натомість, вартість освіти можна, зокрема, знизити шляхом вибору кампусу, віддаленого від найбільших міст. До прикладу, вартість навчання на кампусі Lake Havasu в університеті Arizona State University складає 10,368 доларів. Окрім того, при виборі університету звертайте увагу не лише на світові рейтинги, а на рейтинговість обраної спеціальності і локацію. 


 

Від чого ще залежить вартість освіти, окрім країни?

 

Рейтинговість освітнього закладу грає неабияку роль. Проте не лише престиж університету і не лише економічна ситуація в країні формує загальну вартість навчання. Навіть в межах одного університету різні спеціальності коштують по-різному. Наприклад, медичні та правознавчі напрями зазвичай є відчутно дорожчими за інші. Ще один фактор, який впливає на кількість витрат - віддаленість університету від великих міст. Локація університету впливає на вартість проживання, адже у сільській місцевості оренда житла коштуватиме менше, ніж у мегаполісі. Тому обираючи освітній заклад у великому місті - замисліться, чи справді ви хочете витрачати більше. Враховуйте, що до загальної суми витрат, крім плати за навчання та проживання, ще можуть додаватися витрати на такі речі:

 

Гранти, знижки, стипендії на навчання за кордоном

 

Проте, також варто пам’ятати, що університети щедро роздають знижки та стипендії талановитим та здібним студентам. Маєте високі бали з англійської? У вас хороший середній бал? У вас красиве портфоліо? Ви здали SAT на високий бал? Запитуйте про знижки у нас, ми часто готові до переговорів з університетами. Максимальна знижка, яку отримували наші студенти складає 100% покриття витрат на проживання та навчання в британській школі-пансіоні на суму 82,640 фунтів (повне покриття навчання, проживання та харчування впродовж двох років)! Зазвичай, знижка у 1,000 - 5,000 доларів є досить поширеною. В середньому можна отримати і 10,000 доларів. Проте, це залежить ще й від країни. Наприклад, у Британії зазвичай знижки дають лише на перший рік навчання, у США - навпаки, часто на всі роки бакалаврату. У Нідерландах є спеціальна знижка до 5000 євро для іноземців. Ми, Student Study, не займаємося грантами, але часто публікуємо пропозиції зі знижками та стипендіями у нас в Інстаграмі, Телеграмі або на сайті, тому слідкуйте за оновленнями.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.