Вивчати бізнес-спеціальності досі актуально!

Чим можна займатися, маючи науковий ступінь з бізнесу і менеджменту? 

Чому українські студенти обирають бізнес-спеціальності частіше за інші, розглядаючи освіту за кордоном? Чи справді варто вивчати бізнес і менеджмент? Що зазвичай вивчають у рамках цієї програми? Що таке власне бізнес і менеджмент? 

Разом з виданням The World Universities Ranking шукаємо відповіді на ці питання.

 

Бізнес і менеджмент - що це?

 

Розпочнемо із визначень та їхніх пояснень. Бізнес - це усі можливі форми торгівлі, обміну товарами чи сервісом з метою отримання вигоди. Будь-який бізнес тісно прив’язаний до глобальної та місцевої економічної ситуації. Підприємці, компанії та уряди країн перебувають у постійному пошуку кращих шляхів розвитку економіки та капіталовкладень, намагаючись не допустити кризових явищ, кожен на своєму рівні. Роль менеджменту таким чином полягає у визначенні моделей, які будуть найкращими для працівників, покупців та компанії в цілому. Грамотний менеджмент полягає у розумінні людської поведінки і встановленні найефективнішого стилю лідерства з метою підтримки “фінансового здоров’я” бізнесу. 

 

Що вивчають на бізнесових та менеджментських спеціальностях?

 

Насправді за словом “бізнес” ховається широкий спектр предметів: економіка, бухоблік, підприємництво й таке інше. На бакалавраті з бізнесу вивчається основа кожної з цих дисциплін, щоб на початку професійної кар’єри у працівника не було суттєвих прогалин. На програмах магістерського чи вищого наукового рівня бізнес-спеціальності поєднуються ще й зі специфічними сферами, наприклад, правознавством або поведінкою споживачів. 

 

У сучасному світі вміння розмовляти кількома мовами і цінувати культурне різноманіття стають надважливими у веденні бізнесу. Тому окрім мовних курсів, безліч університетів пропонують можливість річного навчання та практики за кордоном. Такий досвід допомагає студентам здобути особистісні та професійні навички, які вдало доповнять резюме кожного. До того ж досить часто практикантів працевлаштовують після закінчення стажування, якщо компанії задоволені їхньою роботою.

 

Що варто вивчати, щоб опанувати бізнес та менеджмент?

 

Якщо у вашій школі є можливість вивчати бізнес чи економіку, вам пощастило, проте це не єдиний спосіб підготовки до успішної кар’єри. Традиційні предмети типу математики чи фізики можуть принести вам більше вигоди, ніж просто бізнес. Університети цінують старанність та технічну підкованість своїх абітурієнтів. Інший ключ до вступу на бізнес-спеціальності - опанувати мову: і рідну, і іноземну. Особливо корисно розвивати свої мовленнєві компетенції - вміння дискутувати й чітко формулювати свою думку. Це перший крок до ефективного менеджменту. Якщо в університеті ви маєте можливість обрати основну спеціалізацію на 3-4 курсі, то в перші роки навчання варто не лише обирати дотичні до бізнесу предмети, а й слідкувати за новинами бізнес-світу, який так стрімко змінюється та розвивається.  

 

  

 

Чим займаються випускники бізнес- та менеджментських спеціальностей? 

 

Можливості для випускників програм з бізнесу майже нескінченні. Наприклад, часто молодих спеціалістів приваблюють позиції аналітика ринку цінних паперів або трейдера, але вони, зокрема, стовідсотково потребують подальшого навчання й підвищеної стресостійкості. 

 

Робота у сфері роздрібної торгівлі теж досить популярна серед тих, хто тільки-но завершив навчання. У великих компаніях з таких позицій можна досить стрімко зростати на вищі посади.  А ще - зі сфери роздрібної торгівлі не складно перескочити у інші бізнес-напрямки.

 

Якщо ви паралельно цікавитеся комп’ютерними технологіями, тоді ви з легкістю знайдете роботу в ІТ-компанії, адже бізнес має досить стійкий і сильний зв’язок з інформаційними технологіями. 

 

Ну і звісно, найбільш підприємливі випускники, можуть зайнятися розвитком власного бізнесу. Але тут потрібно бути готовим до досить крутих поворотів у навчанні, адже окрім грамотного бізнес-плану, варто знайти ще й інвесторів. Тут варто пам’ятати ще й про те, що успіх приходить після падінь, тому до них теж варто підготуватися.

 

Найкращі університети для вивчення бізнес-спеціальностей 

 

Перша п’ятірка лідерів світових університетів традиційно майже незмінна. Усі вони знаходяться у США та Британії і часто є недосяжними для переважної більшості абітурієнтів: Stanford University, MIT, Cambridge, Oxford та Harvard University.

Щоб збільшити ваші шанси на вступ на рейтингові бізнес-спеціальності, експерти з закордонної освіти з компанії Student Study рекомендують звернути увагу на наступні заклади вищої освіти, що входять у ТОП-50 найкращих у світі:

Детальніше про кожен з них ви зможете почитати на нашому сайті, клікнувши на назву університету, який вас зацікавив. 

 

Бізнес і менеджмент - це для тебе?

 

Безліч українських студентів мріють вивчати бізнес-спеціальності за кордоном. Переважна більшість з них мріє про власний бізнес-проект. Якщо ви з дитинства помічаєте за собою лідерські якості, здатність до ризиків, вміння “розрулювати” ситуації, чудові здібності в знаходженні спільної мови зі співрозмовником та вмінні переконати усіх навколо у своїй правоті - бізнес-спеціальності, скоріш за все, будуть вам до душі. З допомогою такої освіти ви лише розкриєте власний потенціал на повну. Але пам’ятайте, що відомий актор Арнольд Шварценеггер і великий музикант Сер Мік Джаггер (соліст Rolling Stones) теж вивчали бізнес в університетах, проте знайшли себе в іншому. Знайдіть себе, у чому вам буде найкомфортніше, це найголовніше. 

Фахівці Student Study з радістю вам у цьому допоможуть!

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.