Вступили в закордонний виш? Про що варто не забути

Як правило, навчання за кордоном дарує яскравий, корисний і безпечний досвід, але завжди варто пам’ятати, що в межах іншої країни - діють інші правила та закони. Для того, щоб почуватися максимально комфортно та безпечно в чужій країні, потрібно добре підготуватися і запам’ятати кілька простих правил, про що й піде мова у цій статті. 

 

  1. Підготуйте основні документи

 

Перед поїздкою за кордон перш за все варто переконатися, що ви підготували усі документи. Зверніть особливу увагу на паспорт. Чи є у паспорті підпис? Чи не вийшов строк дії паспорту? Чи є у вас необхідна студентська віза у паспорті на відповідні дати? Звучить надто примітивно, як для поради. Але краще переконатися в наявності усіх необхідних документів заздалегідь, ніж витрачати дорогоцінні час та нерви на пошуки загубленого чи простроченого папірця. Крім паспорта та візи, дітям до 18 років потрібен дозвіл на виїзд від обох батьків, засвідчений нотаріально та перекладений англійською. А також, обов’язково мати з собою оригінал свідоцтва про народження. Інакше, з країни виїхати вам не вдасться. Перед поїздкою потрібно ознайомитися з повним переліком документів, які можуть вам знадобитися.
Ще одна важлива річ - залишити копію або скан ваших документів комусь з рідних чи друзів або ж завантажити на хмару. Тоді, у випадку втрати важливого документу, вам буде простіше його відновити.

 

Для кожної країни та університету, існує власний перелік документів, які необхідні для реєстрації студентів на місці. У більшості випадків цей перелік включає атестат (при вступі на бакалаврат або Foundation) або диплом бакалавра (при вступі на магістратуру), IELTS / TOEFL, документи про зарахування, результати медичних тестувань, проведених в Україні. Однак цей перелік потрібно обов'язково обговорити з вашим освітнім агентом власне перед поїздкою, щоб нічого не упустити з уваги. 

 

  1. Дізнайтеся більше про країну, яку плануєте відвідати

 

Так, варто не лише розглянути фото та скласти список пам'яток і магазинів для відвідання у перший тиждень навчання. Значно важливіше дізнатися більше про культуру та звички людей тієї чи іншої країни. Зазвичай, на сайтах посольств чи консульств є описи більшості країн світу. Там викладені основні факти про культуру, історію, географію, уряд та поточну політичну ситуацію в країні.  Можна перевірити інформацію, почитавши описи на сайтах посольств інших країн, наприклад США чи Британії. Ознайомлення з такою інформацією допоможе вам вберегтися від незручних, небезпечних чи неправомірних ситуацій. Пам’ятайте, те, що у вашій країні могло відбутися безслідно, в чужій країні може обернутися для вас величезним штрафом чи навіть в’язницею. 

 

  

 

  1. Будьте готовими до будь-чого

 

Зазвичай, якщо існує певна загроза вашому життю по прибуттю в ту чи іншу країну, (наприклад, бойові дії, неспокійна політична ситуація, кліматичні катаклізми), про це вас повідомить українське посольство. Проте, завжди існує ймовірність знайти пригоди, які не пов’язані зі загальною ситуацією в країні. Саме тому настійливо рекомендується зробити собі медичну страховку на період перебування в чужій країні. Звертайте увагу, які саме витрати може покрити обрана вами страховка, адже іноді виявляється, що вона працює не в усіх випадках. Що ще може трапитися та як цього уникнути?

 

 

  1. Зареєструйтеся у найближчому посольстві чи консульстві своєї країни.

 

Повідомити представництво своєї країни про ваше прибуття на навчання можна з допомогою онлайн-заяви. Це важливо зробити для того, аби бути поінформованим про можливі  екстрені новини. До того ж, саме через посольство чи консульство можна передати повідомлення своїй родині або навпаки, отримати повідомлення від них. У випадку втрати документів чи виникненні будь-яких серйозних проблем, вам варто звертатися саме у ці дві установи. Тут ви не отримаєте грошової допомоги, але матимете змогу попросити її у родичів, отримати консультації щодо прихистку чи медичної допомоги, якщо потребуватимете. 

 

  1. Дізнайся, що пропонує твій освітній заклад 

 

Майже завжди на сайтах університетів є інформація для міжнародних студентів. Вона стосується і житла, і навчання, і адаптації до нових умов. До того ж, зазвичай при університетах діє спеціальна команда, яка готова допомогти міжнародним студентам з усіма питаннями. Звісно, ваш освітній агент, зокрема і експерти зі Student Study,  розкажуть вам усі нюанси, які зазвичай виникають у першокурсників, а також поділиться досвідом свої попередніх студентів, які вже навчаються в тій чи іншій країні. 

 

  

 

Передбачити все - неможливо! Але підготуватися до більшості непередбачуваних обставин - можна. Варто поставитися до переїзду у нову країну відповідально й серйозно, адже ретельна підготовка зіграє на вашу користь у майбутньому.

Вступайте з нами!


Залиште заявку або звертайтеся за номером телефону! Фахівці Student Study допоможуть підібрати навчальний заклад та програму, забронювати проживання та підготувати візові документи для успішного початку навчання за кордоном.

Вікторія Лисюк

Експерт з навчання за кордоном

[email protected]

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.