Інтерв'ю зі студенткою Arizona State University (США), Альоною

Arizona State University

Arizona State University особливо зацікавив мене своєю унікальною програмою Politics and the Economy. Ця програма об’єднала дві спеціальності, між якими я не могла зробити вибір. До того ж важко не згадати теплий клімат Аризони, що так мені імпонує.

Що спонукало Вас обрати навчання за кордоном? Як відреагували на Ваше рішення батьки та друзі?

 

Відвідавши літню програму в школі США, я одразу помітила контраст між українською та закордонною системами навчання. Тоді я зрозуміла, що саме потрапивши до американської програми, я зможу повністю розкрити свій потенціал. Батьки та друзі дійсно підтримали моє рішення, не дивлячись на важкий емоціональний аспект переїзду.

 

Які країни/університети Вас зацікавили та чим самим?

 

Я дуже вдячна організації Student Study за знайомство з Arizona State University. Університет особливо зацікавив мене своєю унікальною програмою Politics and the Economy. Ця програма об’єднала дві спеціальності, між якими я не могла зробити вибір. До того ж важко не згадати теплий клімат Аризони, що так мені імпонує.

 

Чи була складною підготовка до вступу, що б Ви порадили майбутнім абітурієнтам?

 

Не буду брехати, підготовка до вступу у закордонний університет вимагає багато часу до зусиль. Починаючи зі складання іспитів, до яких не готують українські школи, і закінчуючи нестандартною для нас подачею документів. Я дійсно раджу готуватись до вступу заздалегідь. Будьте готові продемонструвати себе як унікальну особу з активною академічною та позакласною діяльністю. Мені дуже подобається те, що у США на вас дивляться не як на сухий табель з оцінками, а й беруть до уваги ваші позакласні інтереси та хобі.

 

За що Ви переживали найбільше перед переїздом в іншу країну та чи Ваші страхи виправдалися?

 

Без сумнівів, найбільшим страхом було покинути рідних на довгий період часу та почати справжнє доросле життя. Сумні емоції дійсно переповнювали мене перші кілька тижнів у США, але нові друзі та цікаве навчання не дали довго сумувати. Зараз я почуваюсь частиною другої сім’ї.

 

Розкажіть, будь ласка, про Ваш приїзд на кампус, знайомство з університетом та програмою навчання.

 

У цьому році моє знайомство пройшло нестандартно у зв’язку з пандемією. Перші два тижні довелось залишатись на ізоляції. Проте навіть у цей період Community Assistants були завжди на зв’язку, аби познайомити мене зі всіма послугами університету. Після закінчення ізоляції інші студенти з радістю показали свої улюблені місця на кампусі. Аби краще зрозуміти програму навчання в університеті, ми мали предмет Student Success in The College, де нам детально описали систему та підготували до студентського життя.

 

Які умови зустріли Вас в гуртожитку, чи важко було адаптуватися у незнайомому середовищі?

 

Ніколи не думала, що життя в гуртожитку виявиться таким насиченим і цікавим. Я живу разом з дівчинкою з Вісконсину. Кімнати обладнані дуже розумно. Ліжко знаходиться високо, тож під ним можна поставити робочий стіл, або навіть зробити лаунж зону. Їдальня знаходиться в декількох метрах від моєї будівлі, тож ланч не займає забагато часу. На кожному поверсі знаходяться лаунж кімнати, де можна подивитись телевізор або посидіти з друзями. Я просто обожнюю кожен раз зустрічати знайомих, виходячи з кімнати. Це надає відчуття постійної соціалізації.

 

На скільки важкою є академічна програма чи були для Вас цікавими заняття в університеті?

 

Академічна програма є дійсно дуже насиченою, але цікавою. Хоча власне уроків набагато менше, у порівнянні зі школою, проте варто виділяти багато часу на домашні завдання та підготовку до тестів. Проте навчання є дійсно цікавим. До будь-якої теми професори надають приклади з реального життя та вигадують захопливі проекти.

 

Must have для студентів-новачків, що варто брати з собою на навчання?

 

Більшість студентської роботи виконується виключно на ноутбуці. Я б порекомендувала заздалегідь потурбуватися та обрати зручний для себе у навчанні девайс. Все інше придбати на місці. Обов’язково не забувайте вдома натхнення та гарний настрій!

 

Як Ви проводите вільний від навчання час?

 

Навчання за кордоном – це не тільки пари, але й нові можливості та подорожі. Ми з друзями намагаємось активно проводити вільний час, аби дійсно відпочити від ментальної роботи. Так, наприклад, на одних з вихідних ми з друзями відправились до сусіднього міста Sedona. Там ми ходили в походи та стрибали у гірську річку зі скал. У наступному семестрі плануються нові подорожі по Аризоні та до інших штатів.

 

На скільки легко знайти нових друзів за кордоном?

 

Насамперед дуже легко! Більшість студентів не знали один одного до університету, тож усі дуже відкриті до нових знайомств. Вийшло так, що я потрапила до компанії американців, і спершу переймалась бути неприйнятою через відмінність культур чи навіть український акцент. Проте цей страх не виправдався, бо компанія дуже зацікавилась нашою культурою, тож нам завжди було чого навчитись в одне одного.

 

Що Вас найбільше вразило за час навчання в іншій країні та які нові навички Ви отримали?

 

Найбільше мене вразила кількість відкритих для мене можливостей у США. Для будь-якої ініціативи можна знайти підтримку в місцевих клубах, організаціях, спільнотах. Люди тут надихають розвиватись і постійно вчитись чомусь новому. Саме у США я навчилась справжній дружній підтримці та надихнулась на нові досягнення.

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.