Інтерв'ю зі студенткою британської школи-пансіону Stephen Perse Foundation, Анною

Stephen Perse Foundation

Навчання у Великій Британії - це неоціненний досвід, який дарує тобі багато цінних спогадів та уроків на все життя. Але найважливіше, навчання та життя у Британії вчить тебе вчитися. Воно дає тобі знаряддя, яке ти можеш використовувати усе своє життя, щоб добиватися успіху та приборкувати нові вершини.

  • За що Ви переживали найбільше перед приїздом у школу і чи Ваші страхи виправдалися? 

 

Як і більшість учнів, які покидають рідний дім і відправляються у цілковито незнайоме середовище, я переживала як мене приймуть. Я не відвідувала школу у яку поступила попередньо і мала лише приблизне уявлення про неї з відгуків на сайті та переглянувши Google Maps. Я не була знайома з людьми в тій школі, і взагалі нікого не знала у Великій Британії. Проте, я з впевненістю можу сказати, що мої страхи не виправдалися: мене прийняли дуже тепло і щиро. Я дуже швидко стала частиною “сім’ї”. І керівники школи, і вчителі, і помічний персонал - всі були дуже відкритими, що дало змогу мені швидко влитися в процес навчання і колектив. У гуртожитку я також обидва роки почувалася як дома. Моїх страхів як і не було!

 

  • Наскільки важко було акліматизуватися та подолати мовний бар'єр, якщо такий був. 

 

Акліматизуватися було досить легко. Так, перші дні навчання я прокидалася дещо раніше, бо ще жила за Українським часом, проте я швидко увійшла у нормальний ритм життя і навчання. Влитися в колектив було також легко, оскільки мене оточували дуже приязні і відкриті люди, що завжди готові допомогти. Працівники школи і гуртожутку стають твоїми друзями і сім’єю; якщо у тебе виникають якісь питання або складнощі, вони завжди докладуть максимум зусиль, щоб вирішити їх - твої проблеми ніколи не будуть проігноровані. 

Особисто у мене не було особливого мовного бар’єра, проте я бачила інших учнів, які початково мали нижчий рівень знань розмовної англійської. Проте, як і з питанням акліматизації, приязне оточення допоможе з легкістю подолати мовний бар’єр. Не слід боятися - школи знають, як допомогти учневі у такій ситуації, наприклад, надавши додаткові уроки англійської.

Основна порада для легкої акліматизації та подолання будь-яких незручностей на початку - будьте приязними та щирими: якщо вас щось турбує - звертайтеся про допомогу. 

 

  • Основна відмінність в освіті в Україні та країні, де Ви навчаєтеся, на Вашу думку? 

 

Насправді, відмінностей є дуже багато! Проте, найбільша відмінність полягає в тому, що школа і вчителі працюють разом з учнем на результат. Усі зацікавлені в тому, щоб учні отримали відмінні оцінки на випускних екзаменах. Також, ви з вчителем стаєте справжніми партнерами по навчанню: ви працюєте пліч-о-пліч, і вчитель вболіває за учня на незалежному оцінюванні. 

Вчителі шукають індивідуальний підхід до різних учнів, і вони зроблять усе можливе, щоб допомогти кожному отримати найкращий бал, на який вони заслуговують. Проте, це означає також, що й учень мусить справді вкладати себе в навчання - ви відповідальні за те, щоб виконувати домашнє, додаткову роботу, приходити за допомогою до вчителя, якщо у вас виникли певні запитання.

 

  • Чи відвідували Ви позакласні заняття і на скільки вони корисні, на Вашу думку? 

 

На початку триместру (навчальний рік в Британії розбитий на три семестри) учні у нашій школі мають можливість обирати дві основні позакласні активності, якими вони займатимуться наступний семестр. Кожен знайде щось, що йому до вподоби: командні та індивідуальні види спорту, малювання та крафт, музика, театр, дебатні клуби, вивчення іноземних мов та багато-багато іншого. Школи мають дещо відмінні позакласні активності, проте загалом кожному щось припаде до душі.

Цінність позакласних занять полягає у тому, що учні можуть спробувати те, чим вони ще не займалися раніше, або займатися тим, що їх цікавить поза навчанням. 

Навіть якщо у вашій школі позакласні активності не є обов’язковими, я все одно рекомендую ними займатися. Це дає вам можливість відпочити від вашої рутини, зайнятися чимось цікавим та веселим, а також знайти нових друзів зі спільними інтересами. Неодмінно беріть певний вид спорту - це добре для вашого тіла та мозку. 

 

  • Що стало для Вас найбільшим викликом? 

 

Найбільшим викликом для мене було відкидати, або ж як це говорять у Британських школах, “дропати”, предмети на GCSE. У певний момент, школа може порекомендувати вам відкинути певні предмети. Це робиться з метою того, що ви могли направити свою зусилля на вивчення і підготовку до екзаменів з тих дисциплін, які для вас є пріоритетними. Це є досить звична практика на A-level курсі. 

Учень мусить зважити усі “за” та “проти” і зрозуміти, які саме предмети будуть найбільш цінними та важливими для подальшої спеціалізації. Свого часу, мені було складно усвідомити, що моє рішення нікого не образить і цей крок не обмежить мої можливості. 

 

  • Їжа? Розклад дня? Побут? Розкажіть про Ваш типовий день у школі? 

 

У наші двері стукають зранку о 7:30, хоча зазвичай ми прокидаємося раніше, щоб встигнути помитися і зібратися. Сніданок починається о 8:00. На ньому кожен учень може обрати те, що йому до смаку, і в такій кількості, яку він подужає. На вибір - різні частини класичного британського сніданку: вівсянка, мюслі, різні види яєшні, сосиски, йогурти, ранкова випічка, фрукти і так далі. Я телефоную своїм рідним та друзям після сніданку, по дорозі до школи, коли прогулююся ранковими вуличками Кембриджу. 

Уроки починаються о 9:00. Кожен урок у наші школі триває 1 годину 15 хвилин, з перервою 25 хв, щоб дати змогу учням перейти між приміщеннями школи. Обідня перерва дещо довша - більше як годину часу, щоб кожен учень міг не тільки поїсти, але й поспілкуватися з друзями та відпочити. Декому цього часу вистачає навіть щоб подрімати на дивані в кімнаті спільного користування. 

У моїй школі є 5 уроків на день. У GCSE учнів розклад більше наповнений, оскільки у них більше предметів, проте учні на A-level часто мають вільні уроки, які вони приділяють додатковому навчанню в бібліотеці. 

Робочий день зазвичай закінчується о 17:00, що дає час повернутися в гуртожиток і відпочити перед вечерею, яка починається о 18:00. На вечерю, як і на інші прийоми їжі, завжди є традиційне та вегетаріанське меню. 

У нашій школі для всіх GCSE учнів є обов’язкове виконання домашньої роботи з 19:00 по 21:00 в спільній кімнаті. Для допомоги учням завжди присутній хтось зі шкільних вчителів.

З 21:00 по 22:00 - час відпочинку та підготовки до сну. Відбій на вихідних - 23:00, а підйом о 9:30. 

 

  • Що найбільше вразило та запам'яталося?

 

Увесь досвід проживання та навчання у Британії є дуже захопливим і цікавим. Ви часто подорожуєте, ходите на культурні та спортивні заходи, лекції, виставки. Навчання у Великій Британії - це не тільки просиджування за партою цілими днями, а здоровий баланс.

Хоча в нас були і поїздки в Шекспірівський Театр “Глобус”, і відвідування Грінвіча, і відкриті лекції у Кембридзькому університеті, проте мені чомусь найбільше запам’яталася наша спільна подорож у маленьке рибальське містечко, де ми гуляли на узбережжі Північного моря, збирали мушлі і грали у пляжний волейбол.  

 

  • Які нові навички Ви отримали за час проживання в іншій країні? 

 

Навчання у Великій Британії, чи загалом за кордоном - це неоціненний досвід, який дарує тобі багато цінних спогадів та уроків на все життя. 

Ти вчишся подорожувати, просити про допомогу та допомагати іншим. Ти знайомишся з новими людьми, формуєш дружбу на усе життя. Ти отримуєш досвід як жити самостійно, прокидатися кожного ранку і наводити лад у своєму житті та давати раду у звичних речах, таких як прання чи прибирання. Ти вчишся організовувати свій день так, щоб провести час з друзями, зателефонувати рідним та не забути підготуватися до важливого тесту.

Але найважливіше, навчання та життя у Великій Британії вчить тебе вчитися. Воно дає тобі знаряддя, яке ти можеш використовувати усе своє життя, щоб добиватися успіху та приборкувати нові вершини.

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.