Stephen Perse Foundation
Навчання у Великій Британії - це неоціненний досвід, який дарує тобі багато цінних спогадів та уроків на все життя. Але найважливіше, навчання та життя у Британії вчить тебе вчитися. Воно дає тобі знаряддя, яке ти можеш використовувати усе своє життя, щоб добиватися успіху та приборкувати нові вершини.
Як і більшість учнів, які покидають рідний дім і відправляються у цілковито незнайоме середовище, я переживала як мене приймуть. Я не відвідувала школу у яку поступила попередньо і мала лише приблизне уявлення про неї з відгуків на сайті та переглянувши Google Maps. Я не була знайома з людьми в тій школі, і взагалі нікого не знала у Великій Британії. Проте, я з впевненістю можу сказати, що мої страхи не виправдалися: мене прийняли дуже тепло і щиро. Я дуже швидко стала частиною “сім’ї”. І керівники школи, і вчителі, і помічний персонал - всі були дуже відкритими, що дало змогу мені швидко влитися в процес навчання і колектив. У гуртожитку я також обидва роки почувалася як дома. Моїх страхів як і не було!
Акліматизуватися було досить легко. Так, перші дні навчання я прокидалася дещо раніше, бо ще жила за Українським часом, проте я швидко увійшла у нормальний ритм життя і навчання. Влитися в колектив було також легко, оскільки мене оточували дуже приязні і відкриті люди, що завжди готові допомогти. Працівники школи і гуртожутку стають твоїми друзями і сім’єю; якщо у тебе виникають якісь питання або складнощі, вони завжди докладуть максимум зусиль, щоб вирішити їх - твої проблеми ніколи не будуть проігноровані.
Особисто у мене не було особливого мовного бар’єра, проте я бачила інших учнів, які початково мали нижчий рівень знань розмовної англійської. Проте, як і з питанням акліматизації, приязне оточення допоможе з легкістю подолати мовний бар’єр. Не слід боятися - школи знають, як допомогти учневі у такій ситуації, наприклад, надавши додаткові уроки англійської.
Основна порада для легкої акліматизації та подолання будь-яких незручностей на початку - будьте приязними та щирими: якщо вас щось турбує - звертайтеся про допомогу.
Насправді, відмінностей є дуже багато! Проте, найбільша відмінність полягає в тому, що школа і вчителі працюють разом з учнем на результат. Усі зацікавлені в тому, щоб учні отримали відмінні оцінки на випускних екзаменах. Також, ви з вчителем стаєте справжніми партнерами по навчанню: ви працюєте пліч-о-пліч, і вчитель вболіває за учня на незалежному оцінюванні.
Вчителі шукають індивідуальний підхід до різних учнів, і вони зроблять усе можливе, щоб допомогти кожному отримати найкращий бал, на який вони заслуговують. Проте, це означає також, що й учень мусить справді вкладати себе в навчання - ви відповідальні за те, щоб виконувати домашнє, додаткову роботу, приходити за допомогою до вчителя, якщо у вас виникли певні запитання.
На початку триместру (навчальний рік в Британії розбитий на три семестри) учні у нашій школі мають можливість обирати дві основні позакласні активності, якими вони займатимуться наступний семестр. Кожен знайде щось, що йому до вподоби: командні та індивідуальні види спорту, малювання та крафт, музика, театр, дебатні клуби, вивчення іноземних мов та багато-багато іншого. Школи мають дещо відмінні позакласні активності, проте загалом кожному щось припаде до душі.
Цінність позакласних занять полягає у тому, що учні можуть спробувати те, чим вони ще не займалися раніше, або займатися тим, що їх цікавить поза навчанням.
Навіть якщо у вашій школі позакласні активності не є обов’язковими, я все одно рекомендую ними займатися. Це дає вам можливість відпочити від вашої рутини, зайнятися чимось цікавим та веселим, а також знайти нових друзів зі спільними інтересами. Неодмінно беріть певний вид спорту - це добре для вашого тіла та мозку.
Найбільшим викликом для мене було відкидати, або ж як це говорять у Британських школах, “дропати”, предмети на GCSE. У певний момент, школа може порекомендувати вам відкинути певні предмети. Це робиться з метою того, що ви могли направити свою зусилля на вивчення і підготовку до екзаменів з тих дисциплін, які для вас є пріоритетними. Це є досить звична практика на A-level курсі.
Учень мусить зважити усі “за” та “проти” і зрозуміти, які саме предмети будуть найбільш цінними та важливими для подальшої спеціалізації. Свого часу, мені було складно усвідомити, що моє рішення нікого не образить і цей крок не обмежить мої можливості.
У наші двері стукають зранку о 7:30, хоча зазвичай ми прокидаємося раніше, щоб встигнути помитися і зібратися. Сніданок починається о 8:00. На ньому кожен учень може обрати те, що йому до смаку, і в такій кількості, яку він подужає. На вибір - різні частини класичного британського сніданку: вівсянка, мюслі, різні види яєшні, сосиски, йогурти, ранкова випічка, фрукти і так далі. Я телефоную своїм рідним та друзям після сніданку, по дорозі до школи, коли прогулююся ранковими вуличками Кембриджу.
Уроки починаються о 9:00. Кожен урок у наші школі триває 1 годину 15 хвилин, з перервою 25 хв, щоб дати змогу учням перейти між приміщеннями школи. Обідня перерва дещо довша - більше як годину часу, щоб кожен учень міг не тільки поїсти, але й поспілкуватися з друзями та відпочити. Декому цього часу вистачає навіть щоб подрімати на дивані в кімнаті спільного користування.
У моїй школі є 5 уроків на день. У GCSE учнів розклад більше наповнений, оскільки у них більше предметів, проте учні на A-level часто мають вільні уроки, які вони приділяють додатковому навчанню в бібліотеці.
Робочий день зазвичай закінчується о 17:00, що дає час повернутися в гуртожиток і відпочити перед вечерею, яка починається о 18:00. На вечерю, як і на інші прийоми їжі, завжди є традиційне та вегетаріанське меню.
У нашій школі для всіх GCSE учнів є обов’язкове виконання домашньої роботи з 19:00 по 21:00 в спільній кімнаті. Для допомоги учням завжди присутній хтось зі шкільних вчителів.
З 21:00 по 22:00 - час відпочинку та підготовки до сну. Відбій на вихідних - 23:00, а підйом о 9:30.
Увесь досвід проживання та навчання у Британії є дуже захопливим і цікавим. Ви часто подорожуєте, ходите на культурні та спортивні заходи, лекції, виставки. Навчання у Великій Британії - це не тільки просиджування за партою цілими днями, а здоровий баланс.
Хоча в нас були і поїздки в Шекспірівський Театр “Глобус”, і відвідування Грінвіча, і відкриті лекції у Кембридзькому університеті, проте мені чомусь найбільше запам’яталася наша спільна подорож у маленьке рибальське містечко, де ми гуляли на узбережжі Північного моря, збирали мушлі і грали у пляжний волейбол.
Навчання у Великій Британії, чи загалом за кордоном - це неоціненний досвід, який дарує тобі багато цінних спогадів та уроків на все життя.
Ти вчишся подорожувати, просити про допомогу та допомагати іншим. Ти знайомишся з новими людьми, формуєш дружбу на усе життя. Ти отримуєш досвід як жити самостійно, прокидатися кожного ранку і наводити лад у своєму житті та давати раду у звичних речах, таких як прання чи прибирання. Ти вчишся організовувати свій день так, щоб провести час з друзями, зателефонувати рідним та не забути підготуватися до важливого тесту.
Але найважливіше, навчання та життя у Великій Британії вчить тебе вчитися. Воно дає тобі знаряддя, яке ти можеш використовувати усе своє життя, щоб добиватися успіху та приборкувати нові вершини.