University of Twente
Перед приїздом до Нідерландів переживав, чи зможу я навчатись повністю англійською мовою, наскільки довгим буде період адаптації до нового середовища. Насправді ніяких труднощів з цим не виникало. Програма Foundation year сприяє комфортній адаптації до навчання у Нідерландах.
Навчатись за кордоном я вирішив ще у 10 класі, вважаючи, що рівень освіти за кордоном набагато вищий та перспективніший, ніж в Україні. Рідні та друзі повністю підтримали мене у моєму рішенні.
Із запропонованих Student Study університетів, я обрав 2 фаворити - у Нідерландах та у США. Через певні труднощі з візою до США, моїм остаточним вибором став University of Twente у Нідерландах. Виділяється цей університет з поміж інших тим, що напрямок IT у цьому виші викладають на хорошому рівні. Також, є можливість отримати одразу 2 освіти. У моєму випадку - це IT & Business.
Підготовка до вступу не була дуже складною. Розібратись з подачею документів дуже допомогла компанія Student Study, із будь-якої проблеми вдавалось знайти рішення. Найскладнішим для мене був тест IELTS, до якого я не готувався, думаючи, що підготовки до ЗНО буде достатньо. Як виявилось - це зовсім не так.
Перед приїздом до Нідерландів переживав, чи зможу я навчатись повністю англійською мовою, наскільки довгим буде період адаптації до нового середовища. Насправді ніяких труднощів з цим не виникало. Програма Foundation year сприяє комфортній адаптації до навчання у Нідерландах. Також хотілось би відзначити Student support office в університеті. Там, якщо є будь-які запитання пов’язані з навчанням, тобі завжди готові допомогти. Перед початком навчання у нас також був «вступний тиждень», протягом якого нам розказували про всі деталі життя на кампусі.
На території університету є Starbucks, Subway, та міні-маркет Coop; спорт-центр де можна як просто ходити в тренажерний зал або у басейн, так і записатись на різні гуртки (вибір дуже великий). Проживаю я у гуртожитку Camelot 053 та повністю задоволений умовами проживання. Розташований він на території самого університету, тому добратись до будь-якого корпусу університету займає максимум 10 хвилин пішки. Мінус в тому, що гуртожиток, як і сам університет, знаходиться не краю міста Енсхеде. Так, на те, щоб добратись до міста у вас піде 10-15 хвилин на велосипеді, або ж можна скористатись автобусом.
У самому гуртожитку є пральна кімната з сушарками для речей і прасувальними дошками (з праскою) та парковка для велосипедів. Також є тенісний стіл, більярд, настільний футбол, кінотеатр, кавоварка та «лаундж-зона» на даху будівлі. Моя кімната у Камелоті є невеликою, однак тут є все необхідне: холодильник, морозилка, мікрохвильовка-духовка, дві електричні плити, велика кількість тумбочок для речей та стабільний вайфай. З мінусів - не достатньо світла, тож ввечері у кімнаті не зовсім світло.
Друзів я знайшов дуже легко. Крім того, що у гуртожитку є різні можливості для проведення вільного часу (які я згадував вище), програма навчання спонукає до роботи в парах чи групах, тож завести знайомства немає жодних проблем.