Літня групова освітня програма CATS College Canterbury 2019 в описі Ольги

CATS College Canterbury

30 червня - 14 липня відбулася наша літня освітня подорож до міста Кентербері, що знаходиться на південному сході Великої Британії. Маршрут охопив наступні міста: Львів-Київ-Лондон-Кентербері-Брайтон-Віндсор.

У Кентербері учні потрапили на програми Educational Taster, Business, Law and Finance Taster та Medicine Taster.

 

Приліт на курс - введення у курс справи

 

Ми зустрілися у Львівському аеропорті з переляканими студентами та схвильованими батьками. Діти соромилися: хтось стояв незворушно без жодних емоцій на обличчі, хтось посміхався, заливаючись рум’янцем, хтось нервово тупцював, швидко прогортуючи інстаграмно-фейсбучну стрічку на телефоні.

Батьки невгамовно випитували про кожен документ, про кожну дрібницю, нагадували деталі вильоту та прильоту, апелюючи до своїх дітей, ім’я яких лише потроху закарбовувалися в пам’яті.

 

Вже з перших хвилин діти знайшли спільну мову й розвеселилися. У Києві в планах перекусити, познайомитися один з одним, придумати правила, за якими житимемо 2 тижні в Англії, й підібрати ще кількох студентів. Усе вдалося!

В аеропорті Лондона нас зустрів водій, який завіз нас під самісінькі двері резиденції. Усі стомлені та щасливі.  

 

Перший день програми був хаотичним: карток-ключів від кімнат ще не роздали, сонячний день за вікном виявився оманливо прохолодним, куди йти після сніданку - ніхто не зрозумів, загубили закордонний паспорт… але вже о 9 годині всіх студентів літньої програми повели до школи, де детально розповіли правила перебування, зареєстрували кожного на студентському порталі, де в онлайн-режимі можна слідкувати за змінами у розкладі,  видали картку-ключ - пропуск у свою кімнату, у школу та головне - в їдальню! Також нам провели квест-знайомство зі школою, розпочали пошуки втраченого паспорту та організували екскурсію по Кентербері.

 

                

 

Кентербері - квітучий сад Англії!

 

Окремо варто розповісти про неймовірно затишне, квітуче середньовічне містечко, в якому ми жили!

Навколо - розкішні зелені дерева-велетні, обплетені плющем, огорожі-живоплоти з кущів гостролисту та інших хвойних дерев, лавандові та трояндові острівці, ідеальні газончики, по яким періодично пробігають прудкі бурундуки. У небі крикливо хіхочуть здоровенні біло-сірі чайки (мартини) з жовтими клювами й гуркочуть різноманітні види птахів, схожих на голубів. 

 

 Архітектура відрізняється від нашої перш за все кольором - усі будиночки темно-теракотового кольору або темно-піщаного, з вкрапленнями коричневого та зеленого моху на глиняних дахах. Найстаріші будівлі - з сірого масивного каменю.

Центр міста - оточений фортецею, омитий річковим каналом з прозорою водою й яскраво зеленими водорослями на дні. Старовинні вулички з магазинами та ресторанами плутають своїми типово-англійськими вітринами, приводячи до головного велетня міста - Кентерберійського собору, який ще називають англійським Ватиканом. Його шпилі пронизують небо, а велич вражає кожного туриста. 

 

Будні двох тижнів: їжа та навчання

 

День розпочинався з традиційного англійського сніданку - мюслі або пластівці з молоком чи йогуртом, омлет та смажений бекон, тости з джемом чи арахісовою пастою, фрукти та сік. Іноді українці збиралися у групку лише за сніданком, адже знайшли собі друзів з інших країн. 

На навчанні наша група поділилася між трьома напрямками - бізнес-право-економіка, медицина та освітній тестер. Кожен отримав теку з файликами, де було описано розклад навчання та позашкільних активностей. 

Студенти серйозно занурилися у сфери бізнесу, правознавства та економіки, вивчаючи спеціалізовану термінологію та її тлумачення. Комусь було надто складно, але курс мотивував займатися після занять додатково. 

Медики аспектно розібрали складові комплексної науки життя, виконуючи лабораторні та проектні завдання з фізики, хімії та біології. Їхні очі горіли, адже діти знайомилися зі своє майбутньою професією.

 

 

 

Учасники третього напрямку - відчули себе студентами коледжу, який професійно готує вступників до університетів за програмою ІВ. Різноманіття занять не дозволило засумувати нікому.
 

                                                         

 

Обід о 12 або 13 годині пропонував неймовірний вибір смачних страв - завжди суп, завжди овочі, часто рис або паста, завжди м’ясні та вегетаріанські страви.
  

  


Ще кілька занять, відпочинок та шопінг, й крута вечеря: від піци до буріто, від нагетсів, до картоплі-фрі, обов’язково з овочами на пару, й обов’язково десерт - морозиво, пудинги, брауні, бельгійські вафлі.

 

Ввечері деякі учні знову бігли у центр міста досліджувати місцеві кав’ярні та бутіки, а на найкмітливіших - чекала ще й вечірня розважальна програма - кіно-вечір, піца-паті, конкурси, кулінарія…

О 22.00 діти з усіх країн збиралися в спільній кімнаті резиденції й весело гомоніли англійською під супровід світових хітів. 

О 23 годині house parent (завідуюча резиденцією) особисто переконувалася, що кожен дійшов до своєї кімнати.

 

Екскурсії в яскравий Брайтон, хаотичний Лондон та королівський замок Віндсор

 

Брайтон омивається протокою Ла-Манш або ж Англійським каналом, тобто майже Атлантичним океаном! Він шумить не лише хвилями прибою, а й голосами туристів, чайок, музики розважальних атракціонів. Насолодившись гаміром узбережжя - поринули у підводний світ океанаріума, де кожен віднайшов втіху у плавних рухах риб, савців та земноводних. 

 

                        

 

За бажанням більшості у нашій групі недільний вихідний було використано для шопінгу у найбільшому торгівельному центрі Європи - Вестфілд Стратфорд. І за бажанням одного з учнів - для екскурсії центром Лондона. Хто хотів - здійснив покупки своєї мрії, хто мріяв - потрапив на оглядове колесо “Лондонське око”.

Останній день на програмі виявився справді королівським, адже його ми провели у літній резиденції Єлизавети Другої! Своєю вишуканістю та розкішністю замок Віндсор переніс нас в казкове дитинство, в мультфільм про принців і принцес, про яких читали.

 

 

 

Останній день програми в Кентербері 2019
 

Нам вдалося побачити відомий англійський дощ лише у день нашого від’їзду. Плакала не лише погода, а й діти, які не хотіли розлучатися один з одним. 

Дорога минула виснажливо, хоча й досить швидко. Але втома й ностальгія на обличчях змінилася усмішками одразу, як кожен знайшов у натовпі аеропорту своїх батьків!

Англіє, ми повернемося вже восени! Чекай!

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.