Розповідь Юлії про британську освіту та новий досвід

University of Manchester

Проживання в Англії це був для мене виклик та абсолютно новий крок до мого подальшого життя. Я вражена всім.

  • За що Ви переживали найбільше перед приїздом в університет?

 

Перш за все, часом мене лякала думка, що потрібно самостійно жити в країні далекій від твоєї рідної землі. До того ж, мовний бар’єр стояв у мене в пріоритеті чого я боялась найбільше. Я задавалась питанням «А якщо раптом щось станеться не так або почуватимусь погано?», і розуміла, що в такому випадку мені прийдеться зібратись з думками та правильно й лаконічно донести свою думку чи тривогу.

 

  • Наскільки важко було акліматизуватися та подолати мовний бар'єр, якщо такий був. 

 

Я сама по собі людина наполеглива та зіткнення з труднощами мотивує мене ще більше. На перших порах, було складно, адже одна справа просто вивчати мову, граматику, а інше діло виходити в суспільство яке тебе розуміє тільки англійською. Згодом я абсолютно адаптувалась, оскільки більшість свого часу я спілкувалась виключно англійською мовою та зустрічалась з друзями різних національностей. На перед-магістерській програмі я зіткнулась з проблемою, що ми повинні висловлювати думку на академічному рівні, будувати складні речення та одночасно лаконічно висловлювати свою думку. Особливо це ускладнювало мою задачу у поясненні своєї теми дослідження, яке я пишу в університеті, а вона звучить так «Як Україна відреагувала на останні вибори Європейського Парламенту?». Але я кожен день докладала неабиякі зусилля, читала багато статей на різні теми, включаючи політичні, а також дивилась фільми та інтерв’ю знаменитих людей.

 

  • Основна відмінність в освіті в Україні та Британії, на Вашу думку? 

 

Насправді для мене освіта у Великобританії та в Україні це дві протилежні системи освіти. В Англії викладачі викладають зовсім іншим способом, у них інший підхід до студентів. Найголовніша перевага та відмінність це те, що у них немає поняття, що пара закінчилась, а отже всі питання ти можеш відкласти до наступної пари. Ні, якщо у мене виникли якісь труднощі чи я не засвоїла матеріал вони будуть пояснювати  та надавати додаткові матеріали для того, щоб ти засвоїла матеріал та зловила основу викладеного.

Щодо другої основної відмінності, я це зауважила коли почала написання свого дослідження та дисертації. Мене лякала одна думка про те, як з цим всім матеріалом розібратись і повністю все зрозуміти. Але згодом я усвідомила, що причин для паніки не має, адже викладачі все пояснювали детально та надавали дуже багато матеріалів для засвоєння, брали до уваги зауваження та прохання студентів, оскільки кожен засвоює матеріал по різному.

 

  • Чи відвідували Ви позакласні заняття і на скільки вони корисні, на Вашу думку?

 

Якщо були позакласні заняття чи виховні години я завжди була присутня, адже розуміла, що я тут одна і саме позакласні заняття можуть дати мені нові знання та навички для того, щоб полегшити своє перебування тут та подальший вступ на магістратуру.

 

  • Що стало для Вас найбільшим викликом?

 

Як я зазначала вище, єдиним переживанням для мене це було адаптація та мовний бар’єр, зі всім іншим я знала що зможу цілком справитись самостійно, оскільки я часто подорожувала та відвідувала різні міжнародні програми, навчання за кордоном тощо.

 

  • Їжа? Розклад дня? Побут? Розкажіть про Ваш типовий день в університеті.

 

Більшість часу я проводила в університеті, кожну годину в нас були перерви по 10-15 хв, за цей час я встигала взяти каву та підготуватись до наступної пари, на великій перерві, яка триває 1 годину, ми з одногрупниками йшли в кафетерій де обідали, пили каву та ділились інформацією про себе та свої традиції.

 

  • Що найбільше вразило та запам'яталося?

 

Оскільки проживання в Англії це був для мене виклик та абсолютно новий крок до мого подальшого життя, я вражена всім.

 

  • Які нові навички Ви отримали за час проживання в іншій країні? 

 

Я навчилась спілкуватись та розуміти людей різних національностей, також я навчилась правильно висловлювати свою думку, писати есе та наукові роботи.

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.