Вадим про свій досвід вступу та навчання у Нідерландах

Hague University of Applied Sciences

Мені сподобався мій перший досвід навчання закордоном... а також, я помітив, що навчання в іншій країні виховало у мені самостійність, дисципліну та пунктуальність, оскільки навчаючись за кордоном, ви маєте самі думати про все, що вам потрібно. Ніхто інший за вас це не зробить!

Я давно мріяв вступити на навчання кудись в іншу країну. Оскільки моя сестра (старша на 4 роки) вступила за кордон, я теж хотів отримати певні перспективи та можливості, які б у мене були в університеті за кордоном.
Батьки мене тільки підтримували у цьому рішенню, оскільки самі хотіли, щоб я навчався за кордоном. Друзі були шоковані, тому що більша частина мого оточення залишилася на подальше навчання в Україні.

 

Для мене підготовка до вступу була складною, оскільки для мене це все було уперше. Тому хочу порадити майбутнім абітурієнтам, перш за все не хвилюватися занадто багато, та звісно вчити англійську мову!
Я хвилювався через мовний бар’єр, тому що був не впевнений у своїй англійській, але з часом вже було більш менш легко спілкуватися з людьми та розуміти, що від мене хочуть, тому, як то кажуть, з часом ви адаптуєтеся і для вас все буде легко.

 

Кампус мене чесно кажучи вразив. Він був великим та дуже красивим, особливо коли вечоріє. Перші рази, як я був у кампусі я взагалі у ньому не орієнтувався, через те, що він великий та для мене була складна його структура, довго шукав свій кабінет)) Проте з часом я вже вільно по ньому пересувався та почувався як у своїй школі.

 

 

 

Гуртожиток класний, та умови також не погані, проте мене трохи вразило, що у нас кімната була майже «гола», потрібно було самому купувати такі речі як: подушку, ковдру, постільну білизну, приладдя для кухні та тому подібне. Але в загальному умови чудові. Спочатку було важко адаптуватися до нових умов та до самостійного життя, але буквально через тиждень я вже почувався, як доросла та самостійна людина! Тому пройшовши процес адаптації, вас чекає цікаве життя.

 

Foundation year не є важким, проте також треба старатися, щоб поспівати за програмою. Заняття дійсно цікаві! Через пандемію у нас половина занять онлайн, а половина на кампусі. Звісно як і більшість студентів я більше надаю перевагу заняттям на кампусі, вони цікавіші)

 

Їдучи в університет перш за все візьміть із собою ноутбук, на ньому ви будете виконувати більшу частину завдань, та і взагалі, це річ корисна) Якщо ви плануєте навчатися у Нідерландах, то обов'язково беріть із собою міцну парасольку та вітровідштовхуючу курточку, оскільки погода тут, ще те випробування.

 

Вільний час я проводив, стараючись заводити нові знайомства та гуляючи по місту. Тоді коли у мене вже було декілька друзів, ми разом досліджували нові вулички прекрасного міста Гааги. Загалом, за кордом знаходити нові знайомства не є великою проблемою, позаяк всі студенти чимось цікаві, та всіх щось пов’язує, головне зробити перший крок, а далі все піде легко!

 

Загалом, мені сподобався мій перший досвід навчання закордоном, мені було все в новинку, тому я старався дізнаватися якнайбільше інформації про все :) а також, я помітив, що навчання в іншій країні виховало у мені самостійність, дисципліну та пунктуальність, оскільки навчаючись за кордоном, ви маєте самі думати про все, що вам потрібно. Ніхто інший за вас це не зробить!

 

Також дуже рекомендую компанію Student Study, яка допомогла мені вступити за кордон! Дуже привітні працівники, які продовжують допомагати навіть після вступу в університет!

Потрібна порада?

При відправленні повідомлень ви погоджуєтеся обробляти вашу особисту інформацію. Ми забезпечуємо повну конфіденційність.